1.HMNL: Brod i Split podijelili bodove, Futsal Dinamo slavio u derbiju na Baldekinu

Brazilci Bruninho i Pele donijeli pobjedu Squareu.

U 14. kolu Prve hrvatske malonogometne lige nije bilo iznenađenja. Vodeće momčadi očekivano su upisali nove pobjede, dok su Jesenje i Osijek Kelme porazima sve dalje od ostanka u ligi.

Derbi kola igrao se u Šibeniku, gdje je Crnica dočekala Futsal Dinamo. Dinamovci su razočarali 500-tinjak gledatelja, uvalivši domaćinu petardu. U drugoj minuti Penava je doveo Futsal Dinamo u vodstvo, a u nastavku su Čekol dvaput, te Kanjuh i Matošević po jednom pogađali mrežu Miškovića.

Osijek Kelme je doživio neugodan poraz na Gripama gdje su im studenti uvalili 11 komada. Osječani su se držali do prve minute drugog poluvremena kada je bilo samo 2:1 za Universitas. Ivan Tustonjić istaknuo se hattrickom.

Uzbudljivi susret vidjeli su gledatelji u Slavonskom Brodu, gdje su Brod 035 i Split podijelili bodove. Splićani su u dva navrata vodili, ali je dvije minute prije kraja najiskusniji igrač na terenu, Mario Petrović zabio za remi.

U Makarskoj je vodeće Novo Vrijeme deklasiralo Uspinjača Gimku rezultatom 8:3. Gosti su poveli golom Mataje, ali u završnici prvog poluvremena Dudu i Kazazić okreću rezultat. U nastavku su domaći napunili mrežu Gimke. Vedran Kazazić, Dudu i Saša Babić bili su dvostruki strijelci.

Alumnus je u Sesvetama već nakon minute igre imao prednost 2:0 protiv Squarea, ali Dubrovčani su na brazilski pogon došli do preokreta. Bruninho je uoči odlaska na odvor smanjio, a Pele u nastavku dvama pogocima donio pobjedu Gosparima.

U Krapini je Vrgorac puno lakše od očekivanog osvojio tri boda. Jesenje je primilo kod kuće osam komada, a Ante Kraljević zabio im je tri.