1.HMNL: Čak tri remija i samo jedno slavlje domaćih

Squareovi igrači Micevski i Đuraš postigli su više od jednog pogotka na utakmici.

Odigrano je peto kolo Prve hrvatske malonogometne lige u kojem su dvije vodeće momčadi uzele puni plijen, a ovog vikenda domaćini su bili iznimno darežljivi, pa je samo Square ostavio sva tri boda na svom parketu.

Na vrhu ljestvice nalaze se prvak Novo Vrijeme i Square s 13 bodova. U dosadašnjem dijelu prvenstva Dubrovčani su remizirali samo u Krapini protiv Jesenja 4:4, a istim rezultatom Makarani su izgubili dva boda kod Uspinjače. U ovom kolu su obje ekipe bile iznimno efikasne.

Square je jedini domaćin koji je upisao pobjedu i to kakvu. Sa sedam komada u mreži ispratili su Brođane na daleki put kući u Slavoniju, a najefikasniji igrači bili su Micevski i Đuraš, koji su matirali Konrada svaki po dva puta.

Novo Vrijeme je lakše od očekivanog osvojilo bodove u vrućem Zrinjevcu protiv Osijek Kelmea, a za konačnih 6:1 pobrinulo se šest različitih strijelaca. Redom su zabijali Babić, Kazazić, Andrijašević, Lucas, Dudu i Sokol, a jedini gol za Osječane postigao je Dino Bartolucci.

Crnica je upisala neočekivanu pobjedu na gostovanju kod ambiciozne Uspinjače i preskočila je na prvenstvenoj ljestvici. Vuković i Vukičević doveli su Crnicu u vodstvo od 2:0 nakon 13 minuta igre, a Uspinjača se konstantno pokušavala vratiti, međutim osim minimalnog poraza više nisu mogli. Zanimljivo da je i u ovoj utakmici sedam golova zabilo sedam različitih igrača.

Pola utakmica (3) petog kola završilo je podjelom bodova i sve tri identičnim rezultatom 2:2. Derbi na splitskim Gripama između Splita i Futsal Dinama ravnopravno je rasporedio golove. Po jedan gol svake ekipe u svakom poluvremenu za zadovoljstvo u oba tabora, a u strijelce se upisao dojučerašnji igrač Splita, Jakov Grcić.

Drugi splitski klub Universitas imao je dva pogotka zaostatka nakon prvog poluvremena u Vrgorcu, ali golovima Šuljića i Trivkovića pomrsili su domaćinu račune i uzeli bod.

U Krapini je novi prvoligaš Jesenje osvojio drugi bod ove sezone, još uvijek su bez pobjede, ali i remi je zadovoljavajući. Alumnus je golom Pajalića otišao na predah sa minimalnim vodstvom, zatim je Ivan Matan pogodio svoju mrežu na radost domaćih navijača, a potpuni preokret donosi Rumbak iz deseterca dvije minute prije kraja. Ipak minutu kasnije Ante Matan pogađa pravu mrežu za podjelu bodova.