1.HMNL: Fenomenalni Pele srušio prvaka

Pet kola prije kraja, Novo Vrijeme ima isto toliko bodova više od Squarea.

Odigrane su utakmice 17. kola Prve hrvatske malonogometne lige, a derbi kola između dvije vodeće momčadi na prvenstvenoj ljestvici, opravdao je svoj epitet.

Fenomenalni Brazilac Pele srušio je hrvatskog prvaka u Gospinom polju. Novo Vrijeme je već u sedmoj minuti golovima Musinova i Vukovića imalo 2:0, ali Brazilac u posljednje četiri minute prvog poluvremena tri puta posprema loptu iza leđa Blaškovića. Najbolji hrvatski malonogometaš 2018. godine, Duje Bajrušović donosi izjednačenje u 36. minuti, ali samo minutu kasnije Maro Đuraš pogađa za 4:3 i slavlje 1000 Dubrovčana.

Jesenje je polako, ali sigurno sve bliže kraju svoje jednogodišnje prvoligaške avanture. U Krapini je sva tri boda osvojio Universitas. Moro je u 36. minuti zabio za visokih 4:1 studenata, ali domaći preko Majcenića i Gamileca u pretposljednjoj minuti dolaze na gol zaostatka. Ipak u posljednjoj minuti, Splićani su zabili još dva gola za konačnih 6:3.

Osijek Kelme je već spakirao kofere za drugu ligu i počeo s pripremama za ekspresni povratak. Dobro su bijelo-plavi otvorili susret protiv Futsal Dinama, Mijić je zabio za rano vodstvo, ali samo tri minute kasnije, Dinamovci su okrenuli rezultat. Vodstvo 4:2 Dinama, smanjio je Pandurević golom u 39. minuti, pokušali su Osječani do boda, ali nisu imali sreće.

Alumnus je na domaćem parketu došao do iznimno važnih bodova protiv Crnice. Šibenčani su poveli u 13. minuti preko Saše Subotića, a isti igrač u 29. minuti zabio je za 0:2. Sedam minuta prije kraja Pezelj smanjuje zaostatak, već u sljedećoj minuti Matan je izjednačio, a u posljednjoj minuti, Mlakić pogađa za potpuni preokret.

Brođani su u Vrgorac došli oslabljeni i sa samo osam igrača, pa vjerojatno nisu previše niti očekivali od ove utakmice. Već u drugoj minuti Jelavić je načeo zelene, a do poluvremena su Kraljević i Suton praktički riješili pitanje pobjednika. U nastavku su Jelavić i Kraljević još jednom matirali Konrada za visokih 5:0.

Drugi derbi kola igrao se na splitskim Gripama između Splita i Uspinjača Gimke. Domaćinu je za sva tri boda bio dovoljan jedan gol, a njega je postigao Toni Kirevski u petoj minuti.