1.HMNL: Futsal Dinamo došao do prednosti

Futsal Dinamo još jedna pobjeda dijeli od finala.

U prvom polufinalnom susretu 1.HMNL između Futsal Dinama i Novog Vremena iz Makarske, Dinamovci su upisali vrijednu pobjedu i došli na korak od ulaska u finale.

Futsal Dinamo – Novo Vrijeme 3:1 (2:1)

strijelci: 1:0 Hrvoje Penava (9′), 2:0 Mihovil Prgomet (10′), 2:1 Mate Vuković (20′), 3:1 Davor Kanjuh (27′)

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Matija Capar, Ivan Šulentić, Vito Gagulić, Davor Kanjuh, Matija Đulvat, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Daniijel Dekanić, Mihovil Prgomet, Vedran Matošević, Matija Rajh, Hrvoje Penava, Tomislav Hercigonja.

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Lucas Vinicius Brito de Santana, Jakša Herceg.

Dinamovci su u Kutiji Šibica dočekali Makarane i utakmicu riješili praktički u razmaku jedne minute. Najprije je nakon izigranog prekida Hrvoje Penava doveo Futsal Dinamo u vodstvo, a već u sljedećoj minuti je prednost poduplao Mihovil Prgomet. Puno uzbuđenja donijela je posljednja minua prvog poluvremena. Najprije je nakon prekršaja na Penavi trener gostiju zbog negodovanja udaljen, a priliku za matirati Makarane nije iskoristio Kristijan Grbeša, da bi već u sljedećem napadu gosti došli do smanjenja rezultata preko Mate Vukovića. U nastavku je pao samo jedan pogodak, Davor Kanjuh je sjajno pogodio nakon ubacivanja Capara iz kuta i domaći su proslavili prvu od dvije potrebne pobjede.