1.HMNL: Futsal Dinamu jesenski naslov prvaka

Novakov hattrick za laganu pobjedu Splita protiv Nacionala.

{$alt}

Futsal Dinamo odlazi na pauzu kao jesenski prvak, Split Tommy lagano je svladao branitelja naslova Nacional, dok je slavonski derbi otišao na stranu Osječana.

Derbi kola odigran je u Makarskoj gdje je gostovao Futsal Dinamo. Domaćin se nadao pobjedi kojom bi skočio na prvo mjesto. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, a u nastavku veliku prednost Dinamu donio je Davor Kanjuh sa dva pogotka. Makarani su morali preuzeti rizik i igrali su s golmanom-igračem što im nije pomoglo, naprotiv kaznio ih je Vedran Matošević golom u praznu mrežu. Vedran Kazazić uspio je smanjiti rezultat, a nedugo zatim Matija Capar dvije minute prije kraja rješava utakmicu.

Split Tommy bez većih problema slavio je na svojim Gripama protiv Nacionala. Utakmicu je obilježio kapetan hrvatske futsal reprezentacije i donedavni kapetan Nacionala Tihomir Novak koji je nakon desetak minuta postigao dva pogotka. Do poluvremena je Josip Suton odveo Splićane na 3:0, a u nastavku po još jedan pogodak Novaka i Sutona za visokih 5:0.

Slavonski derbi protekao je u žestokoj borbi, Osječani su kompletni htjeli prekinuti negativnu seriju, dok su Brođani došli bez standardnih Barišića, Mirkovića, te BH reprezentatinca vratara Milanovića. Mladi Josip Šalaj doveo je Osijek Kelme u vodstvo, a nakon samo četiri minute Almedin Bundavica izjednačava. Već u sljedećem napadu Andrej Pandurević nakon prekida ponovo dovodi svoju ekipu u vodstvo, a pred kraj poluvremena fantastičnim driblingom i golom iz mrtvog kuta zabija i svoj drugi gol na utakmici. Konačni rezultat postavio je Šalaj u 34.minuti također svojim drugim golom.

MNK Albona Potpićan 98 još uvijek je bez bodova, novi poraz pretrpili su na svom parketu od Crnice. Crnica je tokom cijele utakmice imala prednost, domaćin se borio i pokušao vratiti u utakmicu, ali nisu uspjeli išćupati nešto više od minimalnog poraza. Golove za Potpićan zabili su Kurtić i Trumić po jednom te Mehić dva, a za Crnicu Škugor i Šamija po dva te Vuković jedan.

Uspinjača i Vrgorac odigrali su odličnu utakmicu i podijelili bodove kao što su ravnomjerno raspodjelili i pogotke svako po dva u oba poluvremena. Mislav Banek i Dario Šestić u ranoj fazi su doveli Uspinjaču u vodstvo, a Vrgorčani do odmora izjednačuju autogolom Čirjaka i preko Saše Subotića. Banek svojim drugim golom vraća svojoj ekipi prednost, Subotić također drugim pogotkom vraća utakmicu u egal. Kapetan gostiju Duško Martinac u 23. minuti donosi prvu prednost Vrgorcu, a najbolji igrač utakmice Banek svojim hattrickom zaključava rezultat.

Najveće iznenađenje kola zasigurno je prva gostujuća pobjeda Dubrovčana ove sezone kod Alumnusa. Alumnus je ušao u susret kao favorit, no igrači Squarea nisu tako mislili i nose na jug velika tri boda. Golove su zabili Marko Kuraja, Borna Tikvica, Igor Leovski i Josip Nebergoj.