1.HMNL: Jesenje do vrijedne pobjede protiv Osijeka

15 od mogućih 18 bodova osvojili su gosti.

Utakmicama 12. kola nastavljeno je prvenstvo 1. Hrvatske malonogometne lige. Hrvatski nogometni savez napravio je propust jer je nastavak natjecanja počeo na dan otvaranja prijelaznog roka, pa klubovi u ovom kolu nisu mogli računati na igrače s kojima su dogovorili suradnju u nastavku sezone.

Derbi začelja igrao se u Krapini gdje je Jesenje dočekalo Osijek Kelme. Obje momčadi u prvoj polusezoni su osvojile samo četiri boda. Nakon vodstva 2:1 u prvom poluvremenu, Jesenje je početkom nastavka u nepune tri minute zabilo tri gola. Osijek se vratio na samo gol zaostatka, ali Rumbak je golom četiri minute prije kraja zapečatio pobjedu.

Uspinjača Gimka je sa laganih 3:0 osvojila bodove na splitskim Gripama protiv Universitasa, a golove su dali Mataija i Antonio Jamičić x2.

Split je predvođen Tonijem Kirevskim koji je zabio dva gola slavio u Sesvetama kod Alumnusa 4:1, a pobjede u gostima ostvarili su Futsal Dinamo u Slavonskom Brodu 3:2, Novo Vrijeme na Baldekinu kod Crnice 5:2 te Square koji je u derbiju kola iz vrgoračkog Doma sportova odnio bodove na krilima Brazilca Pelea. Dubrovčani su pobijedili 5:3, a Pele je zabio dva gola.