1.HMNL: Makarani na korak do naslova prvaka

Duje Bajrušović najbolji je igrač finalne serije.

Malonogometaši makarskog Novog Vremena došli su do druge pobjede u trećoj utakmici finalne serije Prvenstva Hrvatske i sada ih još samo jedno slavlje dijeli od osvajanja naslova.

Novo Vrijeme – Split Tommy 6:2 (2:2)

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Ivan Buljan, Nenad Tintor, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Ivan Gudelj, Vinko Nižetić, Lucas Vinicius Brito de Santana, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje.

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia.

STRIJELCI: 1:0 Lucas (5′), 1:1 Ćorluka (8′), 1:2 Novak (15′), 2:2 Bajrušović (20′), 3:2 Bajrušović (21′), 4:2 Andrijašević (32′), 5:2 Herceg (38′), 6:2 Osredkar (39′)

Domaći su pred 800 svojih navijača poveli već u petoj minuti, najbolji igrač Makarana, Duje Bajrušović promješao je obranu gostiju i poslužio Brazilca Lucasa koji je precizan za 1:0. Tri minute kasnije Ćorluka je iz daljine iznenadio vratara Baškovića, a potpuni preokret uslijedio je u 15. minuti kada je najbolji hrvatski malonogometaš Tihomir Novak precizan za 1:2. Ipak uoči odlaska na predah Bajrušović je vratio stvari na početak.

Bajrušović je početkom nastavka pokazao kako je nezaustavljiv za igrače svog bivšeg kluba i vratio prednost Novom Vremenu, a rezultat 3:2 stajao je do 32. minute kada Vuković iz auta pronalazi Andrijaševića na drugoj stativi, a ovaj lagano zabija. Split je potom morao preuzeti potpuni rizik, Fideršek je preuzeo ulogu letećeg vratara, ali dvije greške su kaznili Makarani i preko vratara Hercega i Osredkara pogodili za veliko slavlje.

U nedjelju se igra četvrta utakmica, također u Makarskoj, a domaći malonogometaši pobjedom mogu osvojiti naslov prvaka Hrvatske.