1.HMNL: Osijek prosuo 4:0 i napravio korak prema drugoj ligi

Novo Vrijeme ima velikih osam bodova prednosti ispred Squarea.

Odigrano je 13. kolo Prve hrvatske malonogometne lige nakon kojeg su Osijek Kelme i Jesenje sve bliže ispadanju među drugoligaše.

Osiječani su u dvorani Zrinjevac dočekali Alumnus, imali su veliku prednost od četiri pogotka samo 12 minuta prije kraja, a golom Darija Markića 16 sekundi prije kraja susreta ostali su bez važna dva boda i to protiv konkurenta u borbi za ostanak.

Uspinjača je s visokih 5:0 porazila Brod 035 uz dva pogotka Franje Matkovića. Crnica je vodila s 2:1 u Vrgorcu, ali su Duško Martinac i Luka Suton, svaki s po dva pogotka zaključili pobjedu također s petardom.

Drugoplasirani Square je teže od očekivanog slavio protiv pretposljednjeg Jesenja. Vodstvo Dubrovčana od 6:3 Majcenić i Hanžić su sveli na minimalno u posljednjoj minuti, ali do boda Krapinjani nisu uspjeli doći. U splitskom gradskom derbiju, Split i Universitas su podijelili bodove. Sekulić je doveo Split u vodstvo u prvom poluvremenu, a Šuljić u nastavku donio bod studentima.

U derbiju kola između Futsal Dinama i Novog Vremena, sva tri boda otišla su iz Doma sportova za Makarsku. Kristijan Čekol je dvije minute prije poluvremena anulirao prednost gostiju koju im je donio Saša Babić, a početkom nastavka u nepune dvije minute, najbolji hrvatski malonogometaš 2018. godine Duje Bajrušović dvama pogocima donosi veliku prednost Novom Vremenu. Kanjuh je u 32. minuti vratio Dinamo u igru, a u posljednjoj minuti Igor Osredkar postavlja konačnih 2:4.

Osijek Kelme – Alumnus 4:4

Uspinjača Gimka – Brod 035 5:0

Vrgorac – Crnica 5:2

Square – Jesenje 6:5

Split – Universitas 1:1

Futsal Dinamo – Novo Vrijeme Apfel 2:4