1.HMNL: Splićani upisali prvu pobjedu u finalu

Ivo Jukić dobio je poklon za 400 nastupa u splitskom dresu.

Malonogometaši Split Tommyja upisali su prvu pobjedu u finalu Prvenstva Hrvatske u malom nogometu. Splićani su na Gripama slavili u dalmatinskom derbiju protiv Novog Vremena iz Makarske s visokih 5:1.

MNK Split Tommy – MNK Novo Vrijeme 5:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 Novak (4′), 2:0 Suton (7′), 3:0 Fideršek (11′), 4:0 Suton (24′), 4:1 Vuković (26′), 5:1 Fideršek (38′)

Split Tommy: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

Novo Vrijeme: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Lucas Vinicius Brito de Santana, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

Split je do vodstva došao već u četvrtoj minuti preko najboljeg hrvatskog malonogometaša Tihomira Novaka koji je iz slobodnog udarca savladao vratara gostiju Baškovića. Samo tri minute kasnije kapetan domaćih, Josip Suton iskoristio je dodavanje Mateja Fideršeka iz auta i volejom pogodio za povećanje vodstva. Fideršek se nakon asistencije upisao u strijelce u 11. minuti za velikih 3:0 te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Četiri minute igre u drugom dijelu bilo je potrebno Splitu za novi pogodak. Kapetan Suton oduzeo je loptu i solo akcijom pogodio uz pomoć vratnice. Dvije minute kasnije Novo Vrijeme je uspjelo smanjiti prednost, nakon akcije iz kornera precizan je bio Mate Vuković. Zaigrali su kasnije Makarani s igračem-vratarom, ali to im nije previše pomoglo, štoviše, Fideršek je iskoristio jednu pogrešku i udarcem s pola terena u praznu mrežu zabio svoj drugi pogodak na utakmici.