1.HMNLŽ: Derbi i jesenski naslov pripao Splitu

Bošnjak je u Split stigla iz Leverkusena, a Driesse iz New Jerseya.

Nogometašice ŽNK Osijeka prošle godine su nakon 11 uzastopnih naslova predale Splićankama trofej namjenjen pobjednicama kupa Hrvatske, a ove im je godine ozbiljno ugrožen naslov prvakinja Hrvatske nakon 12 godina od iste ekipe.

ŽNK Split – ŽNK Osijek 2:0

strijelci: Bošnjak u 5. minuti i Driesse u 26. minuti.

SPLIT: Mišetić, Dulčić, Smiljković, Varda (od 79. Kolgjeraj), Horvat, Valušek, Dujmović (od 61. Lubina), Conjar (od 90. Gegollaj), Bukač, Driesse, Bošnjak.

OSIJEK: Tolić, Bulut, Culek (od 77. Laslavić), Nevrkla, Baban, Joščak, Andrlić, Šalek (od 69. Pernar), Lojna, Maltašić (od 29. Balić), Balog.

U posljednjem devetom kolu na umjetnom terenu Parka mladeži odigran je derbi susret između Splita i Osijeka, a domaće nogometašice upisale su pobjedu 2:0 i osvojile jesenski naslov sa tri boda ispred Osječanki. Splićanke su ostale kratke prošle sezone upravo za poraz na Mačkamami, ali ove godine za proljeće imaju zalihu od dva gola prednosti.

S obzirom da ostatak lige još nije bio niti blizu oduzeti bodove jednoj od ove dvije ekipe, za očekivati je da će susret u Osijeku odlučiti o prvaku, a Matea Bošnjak i Nickolette Taylor Driesse donijele su krucijalnu prednost Dalmatinkama. Bošnjak je već u petoj minuti zabila za vodstvo Splita, a Driesse je u 26. minuti poduplala prednost. Trener Osijeka znao je da mora probati postići pogodak u gostima, bacio je sve karte u napad, ali Mišetić je zaključala svoja vrata.