1.HNL: Caktaš ukrao Tahiraju prvijenac, Hajduk upisao visoku pobjedu

Tahiraj je bio blizu prvijencu, ali Caktaš mu je oduzeo pogodak.

Nogometaši Hajduka nastavili su niz bez poraza od sedam utakmica koji traje od početka proljetne sezone. U utakmici 25. kola, Bili su na Poljudu savladali Rudeš s 3:0.

Hajduk – Rudeš 3:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Caktaš 32′, 2:0 Jairo 80′, 3:0 Caktaš 92′

Hajduk: Posavec – Bradarić, Lopez, Svatok, Tudor (od 86.Kalik) – Palaversa (od 59.Jurić), Nejašmić, Jradi – Caktaš – Jairo, Tahiraj (od 69.Delić).

Rudeš: Banić – Rožman, Smoljo, Vuco, Filipović – Pasariček (od 62.Barić), Halilović (od 86.Jukić), Lisakovich, Juranović, Kovačević (od 69.Božić) – Štrkalj.

Navijačka skupina Torcida se zbog kazne prebacila sa sjeverne tribine na zapadnu, a uoči utakmice, koreografijom su zasuli teren s papirićima, pa su napadačima momčadi za koju navijaju otežali u situacijama za postizanje pogodaka. Hajduk je poveo u 32. minuti, Nejašmić je poslao dubinsku loptu u šesnaesterac gostiju, lopta je došla do Tahiraja koji ju je poslao pokraj vratara Banića, a Mijo Caktaš mu je ukrao gol te s crte dovršio već završeni posao.

Pobjedu su bili potvrdili u nastavku susreta. U 70. minuti Jradi je poslao prizemnu loptu s desne strane u šesnaesterac, a Jairo je lijepo primio loptu i iz okreta pogodio suprotni kut. Pobjedu je potvrdio Caktaš u sudačkoj nadoknadi lijepo završivši kontru koju je povukao Jairo.