1.HNL: Dinamo korak bliže obrani naslova prvaka

Dinamo ima 20 bodova prednosti ispred Rijeke, a u igri su još 24 boda.

Nogometaši Dinama pobijedili su u utakmici 28. kola Prve hrvatske nogometne lige na gostovanju u Kranjčevićevoj Rudeš rezultatom 2:0 i još se približili obrani titule prvaka Hrvatske.

NK Rudeš – GNK Dinamo 0:2 (0:0)

strijelci: 0:1 Majer 46′, 0:2 Olmo 76′

Rudeš: Banić – Vuco, Smoljo, Obanor – Juranović (od 58. Barić), Joao Erick, Šuto, Filipović, Halilović – Kovačević (od 54. Štrkalj), Lisakovič

Dinamo: Livaković – Moharrami, Lešković, Perić, Šitum – Ademi, Moro – Majer (od 74. Olmo), Gavranović, Atiemwen (od 67. Marin) – Petković (od 79. Andrić)

Modri su odradili gostovanje u Kranjčevićevoj kod fenjeraša bez previše stresa. Domaćin se dobro branio u prvom poluvremenu u kojem nije bilo pogodaka. U prilikama su se nalazili Gavranović, Perić, Petković i Ademi, međutim svi su bili neprecizni.

Već u prvom napadu u nastavku susreta, Dinamo je poveo. Atiemwen je nabacio s lijeve strane prema drugoj vratnici gdje se našao Lovro Majer i iz blizine poslao loptu u mrežu. Dinamo je prednost udvostručio 20 minuta kasnije, Šitum je proigrao Marina koji pronalazi Danija Olma, a mladi Španjolac pogađa samo dvije minute nakon ulaska u igru.

Dinamo na ljestvici ima 20 bodova više od Rijeke, a s obzirom da su u igri još 24 boda, prvak bi mogao postati već nakon sljedećeg kola ukoliko upiše tri boda, a Rijeka ne pobijedi.