Dinamo je laganom pobjedom u Zaprešiću smanjio zaostatak za Rijekom. Strijelci za pobjedu su bili Hodžić, Soudani i Antolić.

1.HNL: Dinamo do pobjede u Zaprešiću!

Photo/Facebook GNK Dinamo

Dinamo i Inter Zaprešić otvorili su 32. kolo 1.HNL. Gosti s Maksimira odnijeli su pobjedu rezultatom 3:0 i smanjili zaostatak za vodećom Rijekom na pet bodova. Rijeka svoju utakmicu igra u subotu na Maksimiru protiv Lokomotive.

Dinamo je furiozno ušao u utakmicu te su već u 6. minuti mogli do ranog vodstva. Amer Gojak ubacio je s lijeve strane prizemnu loptu u šestnaesterac Intera. Interova obrana loše reagira i lopta se odbija do mladog Danija Olma koji s par metara pogađa gredu. U 17. minuti Dinamo dolazi do vodstva. Marko Lešković je uposlio Armina Hodžića odličnim dodavanjem koji se potom sjurio u šestnaesterac Intera. Upućuje udarac s desne strane koji golman Intera Ivan Čović ne uspijeva obraniti. Hodžić postiže novi pogodak u 25. minuti, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije. U 27. minuti Domagoj Antolić izvodi udarac iz kuta i pronalazi Soudanija čiji udarac glavom završava na gredi. Već u 29. minuti Dinamo vodi 2:0. Antolić je ubacio loptu iz slobodnog udarca s desne strane u šestnaesterac domaćina, a najviši je u skoku bio Soudani koji je ovoga puta bio precizan. Prvu priliku Inter upisuje u 31. minuti kada nakon gužve udarac upućuje Abid Mujagić te prvu obranu bilježi Daniel Zagorac na vratima Dinama. Hodžić u 38. minuti propušta veliku priliku. Danas iznimno raspoloženi Antolić šalje odličnu loptu u prostor gdje pronalazi Hodžića. Međutim, u ključnom trenutku se poskliznuo i lopta je otišla malo iznad grede.

U 47. minuti Luca Polizzi je pucao izdaleka, ali vratar Dinama je siguran. Zagorac je u 55. minuti obranio nemoguće. Prvo je Jakov Puljić odlično pucao izvan šestnaesterca, a Zagorac se ističe obranom vršcima prstiju. Na odbijenu loptu naletava Marko Kolar čiji udarac sa svega par metara Zagorac čudesno brani. Ubrzo je uslijedila kazna za promašaje Intera. Igrač utakmice Domagoj Antolić se u 58. minuti prošetao kroz obranu Intera i precizno pogodio u donji desni kut. Puljić je u 60. minuti bio blizu pogotka. Pucao je unutar šestnaesterca i gađao u gornji lijevi kut, ali lopta je prošla malo pored gola. Soudanijev udarac u 71. minuti s ruba šestnaesterca završava pored desne stative. Isti igrač u 78. minuti postiže pogodak koji je potom poništen zbog zaleđa. Puljić je u 84. minuti mogao do utješnog pogotka za domaćine, ali Zagorac je zaključao svoja vrata. Puljić je izveo udarac iz slobodnog udarca sa samog ruba šestnaesterca, ali Zagoran je bio siguran. U 92. minuti Marcos Guilherme je odigrao dupli-pas s Antom Ćorićem, ali udarac je bio preslab i Čović je to lagano uhvatio.