1.HNL: Dinamo u nastavku napunio mrežu Slavena i podignuo samopouzdanje uoči uzvrata s

Modri su u posljednjih 25 minuta zabili sva tri gola.

Nogometaši Dinama upisali su novu pobjedu u HNL-u. U utakmici 21. kola Dinamo je na Maksimiru s 3:0 bio bolji od Slaven Belupa i igrači su se napunili samopouzdanjem uoči važne utakmice koja ih u četvrtak očekuje sa Plzenom.

Dinamo – Slaven Belupo 3:0 (0:0)

strijelci: 1:0 Hajrović (67′), 2:0 Oršić (78′), 3:0 Musa (88′)

Dinamo: Zagorac; Moharrami, Lešković, Perić, Rrahmani (od 68. Šitum); Šunjić; Hajrović (od 80. Musa), Majer, Moro, Atiemwen (od 68. Oršić); Andrić.

Slaven Belupo: Filipović; Iharoš, Međimorec, Šarlija, Goda; Vidović (od 48. Bačelić-Grgić), Plantak; Bogojević (od 79. Delić), Čanađija, Menalo; Jelić (od 56. Krstanović).

Modri su prvu konkretnu prigodu za pogodak stvorili u 19. minuti kada je Lovro Majer pucao iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan. Dvije minute poslije, Atiemwen je probio po lijevoj strani i zavrnio loptu u peterac, a lopta je od bloka zamalo iznenadila vratara Filipovića. U 43. minuti Lešković je pokušao glavom, a minutu kasnije veliku grešku Zagorca nije iskoristio Bogojević.

U 65. minuti Komnen Andrić je bio blizu prvoligaškog prvijenca u dresu Dinama, ali Filipović mu je sjajnom intervencijom obranio udarac. Dvije minute kasnije Dinamo je poveo. Izet Hajrović odlučio se na udarac iz daljine i poslao je loptu u lijeve rašlje. U 78. minuti Mislav Oršić se lijepim lažnjakom oslobodio čuvara i potom lijevom nogom pogodio malu mrežicu za 2:0. U 87. minuti je Majer pogodio vratnicu, a minutu kasnije, Musa se našao u prigodi i sjajno je iskoristio za konačnih 3:0.