[VIDEO]1.HNL: Gavranović i Olmo pogodili za slavlje u maglovitom derbiju

Susret je nakratko prekinut desetak minuta prije kraja zbog bacanja bengalki prema terenu od strane gostujućih navijača.

Dinamo je golovima Marija Gavranovića i Danija Olma slavio u derbiju kola na gostovanju kod Osijeka, a susret je obilježila gusta magla koja se spustila na Gradski vrt sredinom prvog poluvremena.

NK Osijek – GNK Dinamo 0:2 (0:0)

Stadion Gradski vrt u Osijeku, gledatelja: 8127

strijelci: 0:1 Gavranović (64′), 0:2 Olmo (90+4′)

Osijek: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Lončar (od 90+2. Pervan), Pušić, Ćavar (od 80. Štrkalj), Kamenar (od 68. Dugandžić), Hajradinović, Boban i Marić.

Dinamo: Livaković, Theophile, Rrahmani, Perić, Stojanović, Ademi, Gojak, Kadzior (od 71. Hajrović), Olmo (od 90+5. Šunjić), Oršić i Gavranović (od 78. Petković).

Dinamovci su krenuli veoma agresivno u utakmicu, pa je sudac Mario Zebec već u četvrtoj minuti opomenuo Stojanovića, a osam minuta kasnije i Perića zbog grubih startova. Osječani su u tome razdoblju bili za nijansu bolji protivnik, imali su i dvije sjajne prilike koje su sami sebi zaustavili. Najprije je u 18. minuti na centaršut Grgića odlično reagirao Lončar, a njegov udarac blokira suigrač Marić, da bi pet minuta kasnije Bobanov udarac u gol skrenuo Škorić preko vrata i na taj način uštedio posla Livakovića.

U 25. minuti susreta, Mirko Marić je izašao sam pred istrčalog Livakovića, zaobišao ga, ali otišao previše u stranu i iz teške pozicije pogodio vanjski dio mreže. Nakon ove prigode spustila se magla na teren, a potom je i Osijek prestao napadati, a Dinamo sve više preuzeo posjed i prijetio preko centaršuta Kadziora i Oršića, ali bez neke izražene prilike.

Početkom nastavka Kadzior je probio dvaput po lijevoj Osijekovoj strani, a zaustavljen je grubim prekršajima Pušića i Lončara koji su kažnjeni žutim kartonima. U 64. minuti Dinamo je poveo. Udarac Gojaka sa ruba šesnaesterca odbio je vratar Malenica, ali najbrži na odbijancu je Gavranović koji lagano posprema loptu u mrežu.

Jedinu pravu priliku za izjednačenje imao je Osijek u 88. minuti kada je Lončar skočio nakon ubačaja Hajradinovića, ali greda je spasila Dinamo. Greda se zatresla i dvije minute kasnije, ali na drugoj strani. Olmo i Petković lijepo su ispremiješali Osijekovu obranu, Španjolac je izašao sam pred Malenicu i prebacio ga, ali malo je prejako udario loptu.

Na samom kraju utakmice, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, Olmo je ipak uspio zabiti pogodak. Sjurio se sa svoje polovice prema vratima Osijeka i poslao loptu u gornji lijevi kut Maleničinih vrata za konačnih 2:0.

Treba spomeniti da je susret prekinut desetak minuta prije kraja i potom produžen čak sedam minuta zbog bacanja pirotehničkih sredstava gostujućih navijača prema terenu.