1.HNL: Hajduk pobjedom u Puli na diobi trećeg mjesta

Caktaš nije realizirao najstrožu kaznu.

Nogometaši Hajduka nastavili su sa odličnim izdanjima u proljetnom dijelu prvenstva te su pobjedom 2:0 u Puli protiv Istre preskočili Lokomotivu i izjednačili se s Osijekom na trećem mjestu sa 43 boda.

Istra 1961 – Hajduk 0:2 (0:1)

strijelci: 0:1 Jairo 11′, 0:2 Gyurcso 90′

Istra 1961: Čondrić, Franić, Rodriguez, Bosančić, Pavić, Galilea, Maicon (od 67′ Savio), Lončar (od 76′ Laukzemis), Regan, Sane, Fuentes (od 58′ Mierez )

Hajduk: Posavec, Juranović, Lopez, Ismajli, Bradarić, Hamza, Nejašmić, Jradi, Tahiraj (od 46′ Gyurcso), Caktaš (od 82′ Jurić), Jairo (od 90′ Kalik)

Bili su na Aldo Drosini poveli već u 11. minuti. Lijepo je kombinirao napad Hajduka, ali golu je kumovala teška pogreška Rodrigueza koji je promašio loptu, a to je iskoristio Jairo koji je izašao pred Čondrića i preciznim udarcem poslao loptu u malu mrežicu.

U 64. minuti ponovo je Rodriguez pružio priliku za pogodak Hajduku nakon igranja rukom u svom šesnaestercu, ali mlaki pokušaj Mije Caktaša brani Čondrić. U posljednjoj minuti, Franić je zaradio isključenje, a iz slobodnog udarca Adam Gyurcso je potvrdio pobjedu.