[VIDEO] 1.HNL: Hajduk pregazio Rudeša!

Uspješan debi Siniše Oreščanina na klupi Bilih

Hajduk je danas na stadionu bivšeg prvoligaša NK Zagreb, pobijedio Rudeš sa 4:1. Ovo je tek četvrta pobjeda Hajduka u dosadašnjih 16 susreta prve Hrvatske nogometne lige, te je zauzeo 6. mjesto sa 20 bodova, dok je Rudeš daleko na začelju sa čak 18 bodova zaostatka za Hajdukom! Pobjedom u ovom ogledu debi je odradio i trener Siniša Oreščanin na klupi Bilih. Zanimljivo je da od posljednjeg susreta u Svibnju ove godine, klubovi su promijenili čak 38 ljudi koji su bili u tom zapisniku (treneri i igrači)! U Hajduku je ostalo 11 igrača koji su sudjelovali u toj utakmici, dok u Rudešu samo jedan!

Hajduk je bio dominantnija momčad cijelu utakmicu, te je od samog početka krenuo po pobjedu. Već u 7. minuti Domagoj Bradarić je prošao po lijevoj strani i poslao centaršut u šesnaesterac, na koji Erhun Obanor nesretno šalje loptu u svoj gol. 1:0 za goste iz Splita. Hajduk je nastavio dalje u istom ritmu i u sljedećih 10-ak minuta rade akcije preko Caktaša i Ivanovskoga ali ih ne realiziraju.

U 24.’ prelijepa akcija Caktaša  i Ivanovskog, gdje je Caktaš lijepo odigrao prema Ivanovskom, a ovaj mu spektakularno vraća petom i izbacuje ga u jedan na jedan priliku, gdje poentira pored nemoćnog Banića!  Do kraja poluvremena Hajduk je još probao preko Bradarića i Jradija ali rezultat se nije mijenjao. Rudeš nije ni uspio zabilježiti neki ozbiljniji udarac prema vratima Hajduka.

U drugom dijelu utakmice, Hajduku je trebalo 20-ak minuta da probiju otpor domaćina, a to je izveo Jairo da Silva. Ponovno je Caktaš uspio utrčati obrani u kaznenom prostoru, te je zaposlio Jaira koji iz blizine nije imao težak zadatak. Pet minuta kasnije Jairo postiže svoj drugi zgoditak! Na proigravanje Jradija, prvi pokušaj mu skida Banić ali mu se lopta odbija te postiže pogodak.

U 80.’ ulazi u igru Ivan tomičić, a već dvije minute kasnije postiže pogodak za svoju ekipu. 4:1 za Bile. Do kraja utakmice obe momčadi su imale po jednu pravu priliku za postići zgoditak ali rezultat se nije mijenjao.