13. kolo HNL-a

1. HNL: Inter bolji od Rudeša u Zaprešiću

Inter Zaprešić i Rudeš utakmicom su otvorili 13. kolo 1. HNL u Zaprešiću. Domaćin je pobijedio posljednjeplasiranu momčad prvenstva s 3:1 i pobjedom je skočio na peto mjesto ljestvice.

Inter Zaprešić u pozitivnom je nizu od dvije pobjede zaredom. U prošlom kolu su u Koprivnici svladali Slaven Belupo 2:1, a večeras su upisali novu pobjedu protiv zagrebačkog Rudeša.

Domaćin je poveo u 16. minuti preko veznjaka Lovre Čirjaka. U drugom poluvremenu u 63. minuti Inter diže prednost na 2:0 preko kapetana Tomislava Šarića. Rudeš u 79. minuti smanjuje zaostatak preko Marija Budimira, njihovog najboljeg strijelca. Minutu poslije Komnen Andrić, dvostruki strijelac u Koprivnici, postiže pogodak za konačnih 3:1.

Sutra su na rasporedu dvije utakmice. Cibalia u Vinkovcima dočekuje Slaven Belupo, a utakmica je na rasporedu u 15 sati. Utakmica kola odigrat će se na Poljudu gdje “Vječiti derbi” igraju Hajduk i Dinamo u 19 sati. U nedjelju kolo zaključuju Istra 1961 i Lokomotiva u Puli (15 sati) te Rijeka protiv Osijeka na Rujevici (19 sati).