HNL: Inter iznenadio Osijek u sudačkoj nadoknadi

Osijek napadao, na kraju su sudačkoj nadoknadi slavio Inter iz Zaprešića.

Inter iz Zaprešića u 33. kolu Hrvatski Telekom Prva liga ugostio je četvrtoplasiranu momčad lige iz Osijeka. Gosti su krenuli po pobjedu i već u trećoj minuti pokušali udarcima iz blizine, međutim obrana Intera blokira pokušaje i ostaje početnih 0:0. Bilo je to poluvrijeme s malobrojnim prilikama, konkretniji su bili gosti, no unatoč tome golova nije bilo. Najbliže su pogocima bili Osječani, Benedik Mioč iz blizine u 25. minuti glavom loptu šalje pored gola. Izveli su gosti četiri minute kasnije kontranapad ali Haris Hajradinović gađa ravno u domaćeg vratara Antu Mrmića. Domaćin je opasnije zaprijetio nakon kornera u 34. minuti, loptu visoko iznad gola šalje Tomislav Mazalović. Do kraja prvog dijela gosti su još pokušavali, lopta je svaki put završila pored gola i ostalo je 0:0.

U drugom dijelu slika se nije promijenila i dalje su više prema naprijed igrali gosti iz Osijeka. Prvu priliku za pogodak imali su iz jednog ubačaja u 59. minuti kada vratar Intera krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Dvije minute kasnije napad s desne završio je povratnom loptom na 11 metara, a Mirko Marić promašuje loptu i mreže ostaju netaknute. Poneki napad organizirali su i nogometaši Intera, pokušaj Nikole Raka u 63. minuti s ruba kaznenog prostora završio je visoko iznad gola. Petnaest minuta prije kraja još jednom u sjajnoj prilici našao se Marić, ovog puta uputio je udarac ali odlično brani Mrmić. Inter je mogao povesti, Petar Mamić imao je priliku za postizanjem pobjedničkog pogotka tri minute prije kraja, no njegov pokušaj završava pored stative. U sudačkoj nadoknadi Inter ipak stiže do 11. pobjede u sezoni, loptu nakon ubačaja glavom u vlastiti gol posprema Andrej Šimunec. Inter je pobjedom skočio na peto mjesto dok je Osijek i dalje četvrti.

NK Inter Zaprešić – NK Osijek 1:0 (0:0)