1. HNL: Osijek sa igračem manje uspio iščupati bod protiv Lokomotive

Lokomotiva-Osijek 2:2 ( Uzuni 45′, Lecjaks 47′, Krstanović 35’ag, Škorić 60′)

Suci: Ivan Bebek, Bojan Zobenica, Vedran Đurak
Četvrti sudac: Željko Frković

Lokomotiva: Grbić, Karačić, Ivanušec, Datković, Kastrati, Krstanović, Jakić, Majstorović, Lecjaks, Uzuni.

Osijek: Malenica, Škorić, Grgić, Boban, Pušić, Marić, Kamenar, Janža, Tomelin, Ćavar, Henty.

U posljednjem susretu 15. kola MAXtv 1. lige susreli su se na Kranjčevićevoj Lokomotiva i Osijek. Derbi kola između 2. i 3. ekipe na ljestvici prvenstva.

Početkom susreta bilo je obostranog odmjeravanja snaga, pokušaja preuzimanja kontrole na utakmici i Lokomotiva je ubrzo nametnula svoju igru. U prvih pola sata istaknuo se Malenica na golu Osječana sa nekoliko dobrih intervencija protiv napadača Lokomotive. Iamla je Lokomotiva nekoliko krasnih šansi koje je propustila i u 35′ stiže kazna gostiju. Osječani su izveli korner, a u šesnaestercu Lokomotive nespretno je odreagirao i skusni Ivan Krstanović i postiže autogol za 1:0 vodstvo gostiju.

U 43′ šok za goste. Erik Janža dobiva izravni crveni karton i ostavlja suigrače na cjedilu. Novi šok je uslijedio svije minute poslije za Osijek, kada Uzuni poravnava rezultat na 1:1.

Trener Zoran Zekić radi zamjenu odmah na početku drugog poluvremena, a Lokomotiva okreče rezultat. Danijel Lončar je zamijenio  Nigerijca Hentya, a za Lokomotivu zabija Lecjaks u 47′. Osijek se nije predao i u 60′ minuti, ponovno iz udarca iz kuta, kapetan Osijeka Mile Škorić zabija za konačnih 2:2.

Ovim rezultatom Lokomotiva ostaje druga u prvenstvu, dok Osijek treći. Dinamo ima prednost od sedam bodova za Lokomotivom dok Osjek zaostaje 8. Iza njih slijede Rijeka i Gorica.