Utakmica nije ponudila atraktivan nogomet, no Osijek ima razloga za slavlje

Osijek: Malenica, Lončar, Guti, Škorić, Janža, Grgić, Lopa (od 82. Ćavar), Bočkaj, Henty (od 57.’ Pilj, Marić, Boban (od 57.’ Abazaj 1).

Trener: Zoran Zekić

Istra: Čondrić, Grujević, Julio, Bosančić, Pavić, Regan, Gomes (od 69.’ Lončar), Maicon (od 65.’ N’Kololo), Ndi, Sane (od 86.’ Iglesias), Perić-Komšić.

Trener: Krunoslav Rendulić

Pretposljednja utakmica 21. kola 1.HNL donijela nam je sraz NK Osijeka i NK Istre 1961. Osijek je pobijedio pogotkom debitanta Kristala Abazaja i tako zasjeo na drugu poziciju prvenstva nakon odigrane 21 utakmice. Istra pak s druge strane, nalazi se na pretposljednjem devetom mjestu koje vodi u kvalifikacije za ostanak u ligi. Za dva boda im bježi Inter iz Zaprešića.

Utakmica u uvodnim minutama nije ponudila puno zanimljivosti. Osijećani su pokušavali u prvom dijelu doći do pogotka, no njihovi pokušaji nisu bili nešto posebno opasni po vrata gostiju. Tako Petar Bočkaj bilježi prvi pokušaj prema vratima gostiju, ali njegov pokušaj iz slobodnjaka otišao je preko gola. U 23.’ Lopa spušta glavom za Bobana, ali ni njegov pokušaj nije bio opasan po golmana gostiju Josipa Čondrića. Nakon ubačaja iz kornera u 30.’ Škorić je pucao, ali njegov pokušaj ide preko gola. Henty je imao dobru priliku u 34.’ no njegova neodlučnost na 16-17 metara rezultirala je lošim pokušajem asistencije, što je Istra lagano zaustavila.

Pred kraj prvog poluvremena Osijećani su postajali sve opasniji. Tako u 40.’ Lopa pada u jednom duelu unutar šesnaesterca ali sudac utakmice Ivan Vučković ne pokazuje na bijelu točku. Najbolju priliku u prvom djelu je imao Erik Janža, čiji siloviti udarac ide malo pored gola.

Drugo poluvrijeme je ipak bilo zanimljivije. Istra je ubilježila prvu pravu priliku u 54.’ kada je Perić-Komšić pokušao prebaciti istrčalog Malenicu, no nije u tome uspio. Samo dvije minute kasnije sjajnu priliku iz slobodnjaka je imao Dani Ndi, no lopta je završila u vanjskom dijelu mreže. U 57.’ minuti trener Osijeka radi dvostruku izmjenu. Umjesto Bobana i Hentya ulaze Pilj i Abazaj, što će se pokazati kao ključni potez na utakmici. Osjećani su tada ponovno zagospodarili terenom i vršili pritisak na Istru. Sve do 68.’ kada pada i prvi pogodak na susretu.

Lijepu akciju je odigrao Osijek, a lopta je na kraju došla do Kristala Abazaja, koji u svojem prvom nastupu za momčad Osijeka, pogađa sa 10-ak metara iskosa za 1:0 prednost. U 77.’ “škaricama” pokušava Škorić, no njegov pokušaj brani Čondrić. To je bila i posljednja izgledna prilika na ovoj šansama siromašnoj utakmici.

Osijek je tako ovom pobjedom došao do 38-og boda, a u sljedećem kolu gostuje kod Dinama u Zagrebu u derbiju kola. Istri je ovo 13. poraz u prvenstvu i priliku za iskupljenje imaju sljedeće kolo, kada na domaćem terenu dočekuju momčad Lokomotive.