HNL: Osijek uvjerljiv protiv Splita, Istra svladala Inter

U posljednjim utakmicama 27. kola Prve HNL pobjede su upisale domaće momčadi. Osijek uvjerljivo 4:0 protiv Splita, a Istra 1:0 protiv Intera.

Danas su odigrane posljednje dvije utakmice 27. kola Prve HNL, a obje pobjede upisale su domaće momčadi.

U ranijem terminu Istra 1961 je na Stadionu Aldo Drosina ugostila zaprešićki Inter te ih minimalno svladala 1:0. Utakmica je protekla u laganoj dominaciji domaće momčadi, ali nisu uspijevali stvoriti ozbiljnije prilike. Do pogotka su stigli u 61. minuti kada je sudac Gabrilo pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu bez problema je realizirao Goran Roce. Mogli su samo minutu kasnije dobiti i još jedan penal, ali glavni sudac ovaj puta je procijenio da je Mario Lucio simulirao. U 73. minuti gosti su ostali i s igračem manje, crveni karton je zaradio vratar Čović zbog rušenja Solomona. Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika i tri boda ostaju u Puli.

Istra 1961 – Inter Zaprešić 1:0

Golovi: Roce 63′(P)

Istra 1961 (4-2-3-1): Iveša – Miloš, Žižić, Mitrevski, Pavić – Paracki, Mario Lucio (65. Stepčić) – Gržan (90. Gojković), Solomon, Puclin – Roce (79. Prelčec)

Inter Zaprešić (4-2-3-1): Čović – Bosec, Begić, Filipović, Mesfin – Šarić, Postonjski – Mujagić (78. Mamut), Puljić, Zulim (51. Polizzi (85. Mrmić)) – Kolar

U drugoj utakmici dana Osijek je uvjerljivo slavio protiv Splita, slavili su čak 4:0. Imao je sjajnu priliku Osijek već u 13. minuti, ali nije uspio realizirati najstrožu kaznu. Ipak, posao je trećoj momčadi prvenstva odlučio olakšati Josip Jurendić koji je u sudačkoj nadoknadi zaradio drugi žuti karton. Osijek je to iskoristio samo dvije minute kasnije pogotkom Dmytra Lope i na predah odlaze s minimalni vodstvom. U nastavku su u potpunosti iskoristili igrača više, u 53. minuti strijelac je bio Andrej Lukić, a tri minute kasnije i Antonio Perošević. Pobjedu je u trećoj minuti nadoknade potvrdio Alen Grgić. Imao je Osijek još opasnih pokušaja, ali spasio je nekoliko puta i Duka svoja vrata. U potpunosti zaslužena pobjeda domaćih za učvršćivanje treće pozicije na tablici.

Osijek – Split 4:0

Golovi: Lopa 45’+3, Lukić 53′, Perošević 56′, Grgić 90’+3

Osijek (4-1-3-2): Malenica – Matas (69. Grgić), Škorić (59. Vojnović), Lukić, Barišić – Lesjak – Lopa (69. Boban), Mioč, Knežević – Perošević, Ejupi

Split (4-4-2): Duka – Dupovac, Perković, Mikulić, Merajić (75. Vasilj) – Jurendić, Jakić, Boljat, Pavlovski (46. Maglica) – Ugrina (62. Vidović), Jovanović