1.HNL: Podijela bodova na Gradskom Vrtu

Muzafer Ejupi zaigrao je za bijelo-plave nakon 10 mjeseci pauze,

U prvoj utakmici današnjeg programa 24. kola 1.Hrvatske nogometne lige, Osijek i Lokomotiva su u Gradskom Vrtu podijelili bodove odigravši 1:1.

NK Osijek – NK Lokonotiva 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Majstorović 45′ (11m), 1:1 Marić 59′

NK Osijek: Malenica, Grgić, Škorić, Gutieri, Lončar, Pušić, Kleinheisler, Abazaj (od 75.Lopa), Špoljarić (od 58.Boban), Pilj (od 84.Ejupi) i Marić

NK Lokomotiva: Grbić, Kolinger, Datković, Lecjaks, Majstorović, Karačić, Burić, Đurasek (od 54.Mlinar), Uzuni, Kastrati (od 64.Maružin) i Radonjić (od 73.Rakić)

Osječani su u prošlom kolu “kiksali” pred svojim navijačima protiv Slaven Belupo, a drugo uzastopno domaćinstvo donijelo je identičan rezultat. Već u 13. minuti Špoljarić je nakon dodavanja Mirka Marića bio neometan na nekoliko metara od gola, ali je promašio loptu. Pokušavali su oba napada u nekoliko navrata ugroziti protivničke vratare, ali bez izrazitih šansi sve do sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je Malenica zaustavio Uzunija i skrivio kazneni udarac. Siguran izvođač bio je Majstorović.

Osijek je u nastavku krenuo još ofanzivnije po izjednačenje, a ono im je došlo u 59. minuti. Pilj je nabacio iz kornera, a u petercu se najbolje snašao prvi strijelac lige, Mirko Marić i svojim 12. prvenstvenim golom izjednačio rezultat. U 72. minuti sjajno je pucao Karačić, no greda je spasila Malenicu, dok je 10 minuta kasnije Kleinheisler također fenomenalno pucao, no lopta je otišla malo preko grede.