1.HNL: Rijeka slavila u derbiju kola

Lokosi su poklonili prvi gol Riječanima.

Nogometaši Rijeke slavili su u derbiju 26. kola Hrvatske nogometne lige u Kranjčevićevoj na gostovanju kod Lokomotive s 2:1.

NK Lokomotiva – HNK Rijeka 1:2 (0:1)

strijelci: Majstorović (49′); Gorgon (20′), Puljić (72′)

NK Lokomotiva: Grbić, Karačić, Kolinger, Majstorović, Lecjaks, Jakić, Burić (74. Drožđek), Rakić (67′ Loren), Uzuni, Ivanušec, Radonjić.

HNK Rijeka: Sluga, Kvržić, Župarić, Velkovski, Mamić, Pavičić, Capan, Murić (90′ Pereira), Halilović, Gorgon, Puljić.

Momčad Igora Bišćana povela je u 20. minuti nakon što je Alexander Gorgon iskoristio poklon domaćina. Igrači Lokomotive oduzeli su loptu, no umjesto da je ispucaju dalje od svog gola, zakomplicirali su situaciju i vratili loptu do vratara Grbića. Njegovo dodavanje presjekao je Austrijanac i poslao loptu u bliži kut za 0:1.

Lokosi su izjednačili u četvrtoj minuti nastavka, Ante Majstorović bio je najviši u skoku nakon kornera i glavom poslao u desni kut, vratar Sluga bio je na lopti, ali nije uspio zaustaviti udarac. U 72. minuti, pogodak vrijedan tri boda za momčad s Kvarnera postigao je Jakov Puljić.