1. HRL za žene: pregled 17. kola

Zanimljiva utakmica odigrana je u Crikvenici, Lokomotiva slavila s čak 25 pogodaka prednosti!

17. kolo 1. HRL za žene ponudilo je veliko slavlje lidera prvenstva Lokomotive na gostovanju u Umagu. Uvjerljiva slavlja su još upisale rukometašice Bjelovara, koje su na domaćem terenu u drugom poluvremenu ostavile ŽRK Osijek na osam razlike, dok je Podravka bez većih problema odradila gostovanje u Pločama. Split 2010. je na domaćem terenu porazio Zrinjski s 31:27, a Murvica je u Crikvenici u napetom susretu slavila protiv Trešnjevke 28:26. Tvrda utakmica je odigrana u Varaždinu, gdje su domaće “kokice” slavile protiv Agroproteinki. U ovom kolu rukometašice Zameta su bile oslobođene od ligaških obveza.

ŽRK Split 2010. – ŽRK Zrinjski 31:27 (15:12)

ŽRK Umag – ŽRK Lokomotiva 15:40 (9:21)

ŽRK Dalmatinka Ploče – ŽRK Podravka Vegeta 18:27 (8:13)

ŽRK Bjelovar – ŽRK Osijek Croatia 29:21 (13:9)

ŽRK Murvica Crikvenica – ŽRK Trešnjevka Zagreb 28:26 (14:10)

ŽRK Koka Varaždin – ŽRK Sesvete Agroproteinka 19:17 (11:7)

MURVICA – TREŠNJEVKA 28:26 (14:10)

Crikvenica, 25.2.2019. Gradska sportska dvorana u Crikvenici. Gledatelja: 250. Suci: Feletar (Bjelovar) i Rendulić (Kutina).

MURVICA: Antić, Ljubanović, Butković 8, Skorić 7 (5), Kalčić 9 (1), Grozdek, Filipović, Marijeta Lekaj, Paurević 2, Mandekić, Dilja Lekaj, Debelić 2, Talan, Nika Car, Matijašić, Tomić. Trener: Mladen Prskalo.
TREŠNJEVKA: Karaula, Miholić 2, Lukšić 2, Smiljanić 4, Perenčević, Belanić, Rokavec 7 (1), Rajnović, Stojanović, Grebenar, Miletić, Stojanov 3, Matijaš 8 (5). Trener. Miran Ognjanović.

Isključenja: „Murvica“: 6′; „Trešnjevka“: 8′
Sedmerci: „Murvica“: 7 (6); „Trešnjevka“: 7 (6).

Uzbudljiva utakmica odigrana je u Crikvenici između domaće Murvice i Trešnjevke. Murvica je u napetoj završnici odnijela pobjedu zlata vrijednu u borbi za opstanak s rezultatom 28:26.

Obje momčadi su igrale tvrdu obranu, a Trešnjevka je samo jednom na utakmici vodila i to s početnih 1:0. Domaće predstavnice su ipak pokazivale bolju igru i u 15′ vodile su s 9:4. Rukometašice Trešnjevke su pokazale borbenost i veliku želju da nadoknade najveću prednost domaćina na utakmici, no na poluvrijeme se ipak otišlo s 14:10 za Murvicu. Sara Mandekić na golu Murvice je pokazala jako dobru predstavu u prvom poluvremenu.

Nakon lijepe akcije Kalčić i Debelić, Murvica odmah na početku drugog poluvremena dolazi ponovno na najveću prednost od pet golova razlike (15:10). No gošće iz glavnog grada tada rade seriju od tri uzastopna pogotka i smanjuju rezultat (15:13). Do završnice susreta domaće rukometašice održavaju prednost između 2 i 4 pogotka razlike, ali u 53′ Trešnjevka se uspijeva približiti na samo pogodak zaostatka (23:22). Trešnjevka je podigla razinu igre u obrani i napadu tih posljednjih 10 minuta igre, no Antonela Kalčić preuzima odgovornost u ruke i postiže 5 pogodaka u zadnjih deset minuta igre za Murvicu. Gostujuća Trešnjevka ipak nije smogla snage da u potpunosti preokrene utakmicu i Murvica odnosi velika dva boda iz ove utakmice,

Kod Murvice, spomenuta Kalčić je postigla 9 (1) pogodaka, dok su je pratile Butković s 8 i Skorić s 7 (5). Kod Trešnjevke najviše je postigla Matijaš 8 (5), dok ju je pratila Rokavec s 7 (1).