A-1 liga: Šibenik sigurnom pobjedom protiv Zagreba poveo u seriji

Prvoplasirana momčad nakon regularnog dijela sezone Šibenik sigurno je slavio u prvom susretu doigravanja protiv Zagreba rezultatom 84:78.

Danas su na rasporedu preostale dvije prve utakmice doigravanja A-1 muške košarkaške lige.

U ranijem susretu na Baldekinu Šibenik je slavio protiv Zagreba rezultatom 84:78. Nakon što je u jučerašnjem susretu na Baldekinu između Jollyja i Cedevite slavila zagrebačka momčad, u današnjem susretu prvaka regularnog dijela i osme momčadi prvenstva nije bilo nikakvih iznenađenja. Dapače, konačan rezultat izgleda puno bliže nego što je to stvarno bilo na terenu. Domaći su bez problema kontrolirali susret, tek su pri kraju dopustili Mravima da se približe i ublaže poraz.

U susret su bolje ušli Narančasti pa već nakon pet minuta susreta imaju osjetniju prednost 12:6, ali još ne uspijevaju pobjeći. Na prvi predah se otišlo s rezultatom 18:14 za domaću momčad. Druga dionica bila je dosta efikasnija, ali nažalost po goste bila je posljednja u kojoj su imali pravi priključak. U 14. minuti čak su nakratko i poveli pri rezultatu 21:22, ali nakon toga rade domaći brzu 9-0 seriju. Prvu dvoznamenkastu prednost donio im je Badžim minutu prije isteka četvrtine, a visokih 45:35 na poluvremenu postavlja Pandurić svojom trećom tricom na susretu.

U trećoj četvrtini Šibenik je lagano održavao prednost, svaki put kada bi se gosti približili malo bi pojačali i opet povećali prednost. Tako su stigli gosti 7-0 serijom na 50:45 zakucavanjem Marčinkovića, ali brzo bježe domaći na dvoznamenkastu prednost. Ovu četvrtinu završili su s najvećom prednošću 62:50. U psoljednjoj dionici i dalje su Šibenčani bili boljidok je rezultat bio aktivan, a naveću prednost imali u 32. minuti kada Halilović pogađa za 68:53. Nakon toga su uglavnom održavali desetak poena prednosti sve do posljednje dvije minute kada prednost malo pada prema konačnih plus šest, ali niti u jednom trenutku prave opasnosti po pobjedu nije bilo.

Domaće je s 21 poenom i deset skokova predvodio sjajni Miralem Halilović, a 13 poena imao je Ive Ivanov. 12 je ubacio Roko Badžim koji je podijelio i sedam asistencija dok je Pandurić imao 11 poena. Svi igrači iz početne petorke Šibenčana imali su dvoznamenkasti broj poena (Petani 10). Kod Zagreba dvojica igrača ubacila su po 21 poen, uobičajeno najbolji Pavle Marčinković i Luka Božić. Dvoznamenkasti su s po deset poena bili još Vitali i Batur.

Druga utakmica igra se u nedjelju 30. travnja u Zagrebu. Serija se igra na dvije pobjede.