100 tisuća ljudi gledalo Realovo razbijanje Cityja, Modrić odradio prvo poluvrijeme

Luka Modrić odigrao je (defenzivnih) 45 minuta u pobjedi Reala nad Manchester Cityjem (4:1)...

Luka Modrić/Foto: Gettyimages

Nogometaši madridskog Reala odigrali su i drugu utakmicu na australskoj pripremnoj turneji, ovoga se puta sučelivši engleskom Manchester Cityju te se odličnom igrom ‘iskupivši’ za loše izdanje protiv Rome u prvom susretu.

Kraljevi su nadvisili svoje premierligaške kolege s 4:1, a pisat će se to i kao prva službena pobjeda Rafaela Beniteza na klupi sastava sa Santiago Bernabeua. Utakmicu je pratilo čak sto tisuća gledatelja u Melbourneu, a još ih je toliko vjerojatno ostalo bez ulaznice, s obzirom na činjenicu koliko pozornosti Realove zvijezde dobivaju Down Under.

Ogled protiv Rome, a sada i Cityja,odrađen je u sklopu međunarodnog turnira Internationl Champions Cup, koji se igra na tri kontinenta – u Sjevernoj Americi, Australiji i Aziji, a Realovi su nogometaši startali vrlo loše, izgubivši od talijanske Rome poslije raspucavanja jedanaesteraca.

Rafa Benitez, baš kao i u prvoj utakmici, povjerenje je od prve minute poklonio Luki Modriću, a hrvatski Maestro ponovno je zauzeo ‘jaku’ defenzivnu ulogu i vrlo malo sudjelovao u kreiranju napadačkih akcija. Znači li to da Benitez polako ‘prenamjenjuje’ Modrićeve zadatke i koncentrira ga prvenstveno na obranu svoga gola, presijecanje napada i brzu transformaciju prema naprijed, ali u kojoj bi djelovao tek kao ‘prenositelj’ lopte prema kreatorima ofenzive?

Madriđani su poveli preko Karima Benzeme (poslije odličnog ubacivanja Garetha Balea), a samo četiri minute kasnije Cristiano Ronaldo volejem s desetak metara povisuje rezultat na 2:0. Treći pogodak djelo je Pepea u 44. minuti, a tek je kratkorajnu nadu u petoj minuti sudačke nadoknade građanima donio Yaya Toure. Konačan rezultat postavio je pak dvadesetak minuta prije kraja Denis Čerišev.