SP Kvalifikacije: Veliki derbi između Urugvaja i Argentine završio podjelom bodova

Veliki derbi 15. kola južnoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju u Montevideu su odigrali Urugvaj i Argentina. Urugvaj je prije susreta bio na trećem mjestu, dok se Argentina nalazila na petoj poziciji, onoj koja vodi u interkontinentalni play-off. I nakon večerašnje utakmice pozicije na tablici nisu se promijenile, jer je susret završio bez pogodaka 0:0.

Jedno od najvećih svjetskih rivalstva započelo je usporenim tempom. Obje momčadi igrale su dosta oprezno, a izuzmemo li činjenicu da je Godinov pogodak iz 13. minute opravdano zbog zaleđa poništen, na prvi udarac morali smo čekati do 23. minute, kada je Mercado iz daljine pucao visoko preko gola. Tri minute kasnije i Acuna je pucao visoko preko gola, da bi Urugvajci došli do prve prilike u 32. minuti. Nakon pogreške Luis Suarez pokušao je lobom s 35 metara, no pogodio je vanjski dio mreže.

U 38. minuti Romero je upisao prvu obranu na udarac Vecina, a potom i na odbijenu loptu Cavanija, a tri minute prije kraja prvog dijela Messi i Dybala napravili su dvostruko proigravanje, no Muslera je obranio pokušaj kapetana Albicelestea i na odmor se otišlo bez pogodaka. Urugvaj se od samog početka susreta postavio defanzivno i čekao je na prilike iz kontranapada, dok su Argentinci u potpunosti dominirali susretom. Na kraju prvog dijela imali su 76 posto posjeda lopte i čak 91 posto uspješnosti dodavanja.

Nastavak je u 49. minuti otvorio Icardi, koji je nakon odlične Messijeve lopte pucao ravno u Musleru. Deset minuta kasnije Muslera je krajnjim naporom obranio pokušaj Messija iz slobodnog udarca s 26 metara i od tada pa sve do sudačke nadoknade nismo vidjeli nijedan udarac prema golu. U 92. minuti Stuani je iz daljine pucao ravno u Romera i utakmica je završila bez pogodaka. Za igrača utakmice izabran je Lionel Messi, koji je imao upućena 62 pasa, od kojih je imao 91,2 posto točnih.