[VIDEO] SP Kvalifikacije: Poraz Čilea, remi Kolumbije, Brazil ponovno siguran

I u Južnoj Americi nastavile su se kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a večeras su odigrane utakmice 15. kola. Nakon što su u derbiju večeri momčadi Urugvaja i Argentine remizirale bez pogodaka, odigrane su i preostale četiri utakmice.

Posljednjeplasirana Venezuela uspjela je na domaćem terenu uz puno mladih igrača remizirati s Kolumbijom bez pogodaka, 0:0.

Veliku senzaciju priredio je Paragvaj, koji je s 3:0 deklasirao Čile na njihovom terenu. U 24. minuti nakon slobodnog udarca Arturo Vidal zabio je autogol, a u 55. minuti Victor Caceres iznenada se našao sam pred Bravom i povisio na 2:0. Pobjedu je samo potvrdio Ortiz golom nakon kontre u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Brazil nije imao problema i s 2:0 pobijedio je Ekvador. U 69. minuti Willian je centrirao iz kornera, a novo pojačanje Barcelone Paulinho zabio za 1:0, a samo sedam minuta kasnije Gabriel Jesus glavom je asistirao za Coutinha, koji je postavio konačnih 2:0.

U posljednjem susretu ovog kola Peru je s 2:1 pobijedio Boliviju. U 55. minuti Flores je s ruba kaznenog prostora pod samu gredu zabio za prednost domaćina, a svega četiri minute kasnije Cueva je još jednim eurogolom s 20 metara povisio na 2:1. 18 minuta prije kraja Alvarez je samo lobom uspio smanjiti na konačnih 2:1.