SP Kvalifikacije: Novi Zeland deklasirao Solomonske Otoke i došao na prag interkontinentalnih kvalifikacija

U oceanijskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji natjecanje je došlo do samog kraja. Danas je odigrana prva utakmica finala između Novog Zelanda i Solomonskih Otoka, a Novi Zeland je na North Harbour Stadium u Aucklandu pobijedio 6:1.

Od samog početka utakmice All Whites preuzeli su terensku inicijativu, a gosti su se dobro držali do 16. minute. Tada je Wood došao do lopte nakon odbijanca i zabio za 1:0. 18 minuta kasnije Thomas je okomitom loptom pronašao Wooda, kojemu Kilifa nije uspio izbiti loptu jer se poskliznuo, a Chris Wood je lobom postigao svoj drugi gol i povisio na 2:0. Isti igrač dvije minute kasnije nakon kornera mogao je doći do svog hat-tricka, no glavom je pucao preko gola. Ipak, prije odmora vidjeli smo još jedan gol. Thomas je prizemno centrirao, Laua loše izbio loptu do Barbarousesa, koji je povisio na 3:0.

Već u 42. sekundi nastavka činilo se kako je Wood došao do svog hat-tricka, no njegov udarac glavom Mango je izbio na crti. Šest minuta kasnije Feni je za Solomonce pucao ravno u Marinovića, a u 52. minuti Wynne je srušio Totorija u kaznenom prostoru pa je Tahićanin Hauata pokazao na bijelu točku. Iako je Marinović bio na lopti, kapetan Faarodo snažno je opucao i smanjio na 3:1. Ipak, u 56. minuti Thomas je neobjašnjivo ostao sam pred Mangom i povisio na 4:1. Feni je ponovno probao u 61. minuti, no Marinović je izbio njegov pokušaj u korner, prije nego je McGlinchey devet minuta prije kraja iz odlično izvedenog slobodnog udarca sa 17 metara zabio za 5:1. Konačnih 6:1 postavio je Chris Wood golom iz slobodnog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade pa je na taj način ipak uspio doći do svog hat-tricka.

Uzvrat se igra već za četiri dana na Lawson Tama Stadium u Honiari. Vrijedi podsjetiti i kako će pobjednik ovog susreta igrati interkontinenalne kvalifikacije protiv petoplasirane momčadi Južne Amerike.