[VIDEO] SP Kvalifikacije: Njemačka do pobjede golom iz zaleđa, Norveška pobijedila Prosinečkin Azerbajdžan

Europske kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju u punom su jeku, a završile su utakmice sedmog kola u skupini C.

Sjeverna Irska s 3:0 pobijedila je San Marino. U 70. minuti Davis je prizemno centrirao, a Magennis zabio za 1:0, da bi samo pet minuta kasnije Magennis svojim drugim golom povisio na 2:0. Davis je iz kaznenog udarca u 78. minuti postavio konačnih 3:0.

Joshua King pogotkom iz kaznenog udarca u 32. minuti donio je Norveškoj prednost nad Azerbajdžanom našeg Roberta Prosinečkog, a Sadygov je u 59. minuti postigao autogol za konačnih 2:0.

Njemačka je ostala na stopostotnom učinku skupine, iz sedam utakmica upisali su i sedmu pobjedu, a ovaj put s 2:1 stradala je Češka. Već u četvrtoj minuti Mesut Ozil pronašao je Timu Wernera, koji je izašao sam na Petera Cecha i lobom zabio za prednost Elfa. 12 minuta prije kraja Darida je sjajnim eurogolom s 25 metara izjednačio, no dvije minute prije kraja Kroos je izveo slobodni udarac, a Mats Hummels golom glavom iz zaleđa donio je pobjedu Njemačkoj.