[VIDEO] SP Kvalifikacije: Danci deklasirali Poljsku, pobjede upisali i Crna Gora i Rumunjska

Europske kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju u punom su jeku, a završile su utakmice sedmog kola u skupini E.

Crna Gora u Kazahstanu je upisala 3:0 pobjedu i zasjela na treće mjesto skupine. U 31. minuti Marko Vešović lobom je donio vodstvo Crnogorcima, a Fatos Bećiraj nakon centaršuta Jankovića glavom je u 53. minuti povisio na 2:0. Deset minuta kasnije Simić je glavom realizirao centaršut Jankovića iz slobodnog udarca i postavio konačnih 3:0.

Danska je na Telia Parken sa 4:0 deklasirala Poljsku. Već u 16. minuti korner je izveo Christian Eriksen, a Thomas Delaney glavom doveo Skandinavce u vodstvo. Tri minute prije kraja prvog dijela Eriksen je ponovno centrirao, a Cornelius povisio na 2:0, da bi u 59. minuti Jorgensen zabio za 3:0. Eriksen je deset minuta prije kraja fantastičnim udarcem s 20 metara postavio konačnih 4:0.

Rumunjska je s minimalnih 1:0 pobijedila Armeniju i ostala u kakvoj-takvoj šansi za odlazak u Rusiju. Iako je Bogdan Stancu u 55. minuti promašio priliku iz kaznenog udarca, u 91. minuti Benzar je centrirao, a Maxim petom donio pobjedu Rumunjima.