[VIDEO] SP Kvalifikacije: Englezi i Škoti sigurni, Slovačka pobijedila Sloveniju

Europske kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju u punom su jeku, a završile su utakmice sedmog kola u skupini F.

Englezi su dugo vremena probijali Maltežane i konačno uspjeli u 53. minuti. Dele Alli odličnim pregledom igre pronašao je Harry Kanea, koji je smireno s desetak metara donio prednost Engleskoj. Na 2:0 povisio je Bertrand, koji je pokupio odbijenu loptu Hendersona i potvrdio pobjedu za Tri Lava. U sudačkoj nadoknadi Welbeck i Kane s još dva pogotka postavili su konačnih 4:0.

Škotska je upisala 3:0 pobjedu nad Litvom. Armstrong je u 25. minuti nakon kornera glavom zabio za 1:0, a samo pet minuta kasnije Forrest je uposlio Robertsona, koji sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora u rašlje zabija za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je McArthur nakon prizemnog centaršuta Griffithsa u 72. minuti.

Slovačka se dugo mučila protiv Slovenije, no pogotkom Adama Nemeca iz 81. minute upisala je pobjedu i odvojila se na četiri boda ispred Slovenaca i Škota.