[VIDEO] SP Kvalifikacije: Finci iznenadili Island i pružili Hrvatskoj veliku priliku za odvajanje, Srbija velikim koracima grabi prema Rusiji!

Danas su pred nama susreti u skupinama D, G i I europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Uefa je odlučila za današnji raspored utakmice podijeliti u dva termina, a u nastavku pročitajte kako su odigrane popodnevne utakmice.

U skupini D vidjeli smo dvije utakmice. Gruzija je ugostila Republiku Irsku na Boris Paichadze Dinamo Areni u Tbilisiju i remizirala 1:1. Već u četvrtoj minuti Christie je centrirao iz slobodnog udarca, a Duffy glavom glavom zabio za prednost Iraca. Međutim, pola sata kasnije Ananidze je proigrao Qazaishvilija, koji je izjednačio i uzeo Otočanima dva velika boda.

U drugoj utakmici Srbija je na Stadionu Partizana s 3:0 deklasirala Moldaviju. Kolarov je u 20. minuti s lijeve strane prizemno centrirao, Kostić krivo zahvatio loptu, no ona se odbila točno na nogu Gaćinovića, koji sjajnim udarcem u same rašlje zabija za 1:0. Točno deset minuta kasnije Gaćinović je prizemno centrirao, a Kolarov povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Aleksandar Mitrović nakon prizemnog centaršuta Kostića devet minuta prije kraja.

Albanija nije imala problema u skupini G i na Elbasan Areni s 2:0 pobijedila je Lihtenštajn. U 54. minuti korner je izveo Basha a Roshi je zabio za prednost Albanaca, da bi Agolli u 78. minuti sjajnim udarcem postavio konačnih 2:0.

U našoj skupini I Island je gostovao u Tampereu kod Finske i senzacionalno izgubio s minimalnih 1:0. Već u osmoj minuti Ring je iz prekrasno izvedenog slobodnog udarca doveo Fince u vodstvo, a Gislason je 14 minuta prije kraja zaradio drugi žuti karton i uništio snove Islanđana za odlazak na prvo mjesto skupine.