[VIDEO] SP Kvalifikacije: Zambija pobijedila Alžir, Obala Bjelokosti rutiniranom pobjedom nad Gabonom ostala na vrhu

Završilo je treće kolo afričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju današnjim susretima u tri skupine.

U skupini B Zambija je igrala protiv Alžira i upisala 3:1 pobjedu, čime je Alžir ostao prikovan za dno ove skupine. Već u šestoj minuti Mwila je glavom nakon centaršuta Mudinge zabio za vodstvo domaćina, a u 32. minuti isti igrač povisio je na 2:0. Yacine Brahimi u 53. minuti eurogolom je s ruba kaznenog prostora smanjio na 2:1, no dvije minute prije kraja Mwepu je nakon polukontre soloprodorom sam završio akciju i postavio konačnih 3:1.

Veliki derbi igran je u skupini C gdje je Gabon u Librevilleu ugostio Obalu Bjelokosti i izgubio s glatkih 3:0. U 53. minuti Max Gradel nakon odličnog soloprodora zabio je za 1:0, a u 77. minuti Doumbia je lobom povisio na 2:0. Konačnih 3:0 isti igrač postavio je u 83. minuti i tako vratio Bjelokošćane na prvo mjesto.

Naposljetku, u skupini D, Senegal je remizirao bez pogodaka s Burkinom Faso te je gostujuća momčad ostala na prvom mjestu s bodom više od Senegala i Južnoafričke Republike.