[VIDEO] SP Kvalifikacije: Sramota Francuske, na domaćem terenu remizirali s Luksemburgom, Belgija osigurala put u Rusiju

Odigrane su i večerašnje utakmice osmog kola europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju i saznali smo još jednog putnika na Mundijal.

U skupini A Luksemburg je priredio najveću senzaciju ovogodišnjih kvalifikacija i usred Toulousea, koji je ugostio Trikolore prvi put nakon 1989. godine i bio rasprodan, remizirao s Francuskom 0:0. Les Blues je igrao u najjačem sastavu, bile su tu sve same zvijezde uključujući igrače kao što su Giroud, Griezmann, Mbappe, Pogba, Kante, Umtiti, Lloris, Coman Lacazette, no hrabri Luksemburžani vraćaju se kući s velikim bodom. Pogba i Griezmann pogađali su gredu, no gosti mogu žaliti i za pobjedom, jer je u 79. minuti Gerson Rodriguez pogodio stativu.

Skupina B ponudila nam je dva susreta. U prvom Švicarska se s gostovanja iz Latvije vraća sa sva tri boda, budući da je s 3:0 pobijedila ovu baltičku zemlju. Već u devetoj minuti Lichtsteiner je prizemnim centaršutem pronašao Harisa Seferovića, koji petom zabija za 1:0, a u 32. minuti Džemaili je imao odličnu priliku povisiti rezultat, no iz kaznenog udarca pucao je preko gola. U nastavku su Švicarci ipak upisali uvjerljivu pobjedu. Prvo se Džemaili iskupio za promašen kazneni udarac i u 54. minuti iskoristio je Seferovićevu odličnu loptu i povisio na 2:0, da bi samo četiri minute kasnije Rodriguez iz kaznenog udarca zabio za 3:0.

U drugom susretu ove skupine Portugal je u gostima također bio bolji od Mađarske, završilo je 1:0. U 30. minuti Priskin je zbog udarca laktom dobio crveni karton, što su Portugalci iskoristili u 48. minuti. Ronaldo je s lijeve strane centrirao, a Andre Silva glavom donio pobjedu Portugalu.

Posljednja za večeras bila je skupina H u kojoj je BiH očekivano pobijedila Gibraltar, završilo je 4:0. U 35. minuti korner je izveo Hadžić, a Edin Deko glavom zabio za prednost naših susjeda. Višća je točno pola sata kasnije centrirao, a Kodro ovaj put glavom povisio na 2:0. Nakon još jednog centaršuta Lulić je u 83. minuti povisio na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Edin Džeko pet minuta prije kraja.

U posljednjoj utakmici dana Belgija je na Georgios Karaiskakis Stadium pobijedila Grčku s minimalnih 2:1 i izborila plasman u Rusiju. U 71. minuti Jan Vertonghen je iskoristio dodavanje Dembelea i odličnim udarcem zabio za 1:0, no samo dvije minute kasnije Zeca je izjednačio. Ipak, Romelu Lukaku u 75. minuti glavom je odlično zabio gol nakon centaršuta Meuniera i donio Belgiji tri boda.