[VIDEO] SP Kvalifikacije: Poljaci i Crnogorci pobjedama se približili odlasku u Rusiju

Odigrane su utakmice osmog kola europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u skupini E, a vidjeli smo dvije očekivane domaće pobjede.

Crna Gora je u Podgorici s minimalnih 1:0 pobijedila Rumunjsku i bodovno se izjednačila s drugoplasiranom Danskom. Jedini gol vrijedan tri boda postigao je Stevan Jovetić, koji je u 75. minuti nakon Marušićevog centaršuta glavom zabio za pobjedu naših susjeda.

Poljaci su se 3:0 pobjedom nad Kazahstanom vratili na prvo mjesto skupine. Nakon centaršuta u 11. minuti Makuszewski je glavom dodao do Arkadiusza Milika, koji je zabio za vodstvo Poljaka, a 16 minuta kasnije Glik je nakon kornera Zielinskog glavom povisio na 2:0. Konačni rezultat postavio je Robert Lewandowski iz kaznenog udarca pet minuta prije kraja.