[VIDEO] SP Kvalifikacije: Senzacionalni porazi Čilea i Ekvadora, remi Kolumbije i Brazila

Prve tri utakmice 16. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo su iza nas i vidjeli smo same senzacije.

Pretposljednje plasirana Bolivija ugostila je Čile i slavila s minimalnih 1:0. Jedini gol postigao je Arce iz kaznenog udarca u 59. minuti.

Veliki derbi odigrali su Kolumbija i Brazil, a završilo je neodlučeno, 1:1. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Willian je iskoristio povratnu loptu Neymara i eurogolom u same rašlje postigao svoj osmi gol u dresu Brazilaca za prednost od 1:0. Ipak, 56. minuti Radamel Falcao je nakon centaršuta Ariasa glavom izjednačio i donio bod Kolumbijcima.

Ogromnu gostujuću pobjedu upisao je Peru, koji je s 2:1 slavio u Ekvadoru. U 73. minuti Flores si je oslobodio malo prostora i s 25 metara doveo Peruance u vodstvo, a samo tri minute kasnije Cueva je uposlio Hurtada, koji je povisio na 2:0. U 79- minuti Ramos je skrivio kazneni udarac i zaradio crveni karton, a Valencia smanjio na 2:1 no do izjednačenja nije došlo.