[VIDEO] Pratimo Hrvate u inozemstvu: Gol Perišića, asistencije Rakitića i Kramarića i još dosta toga

Od danas na našem portalu možete pratiti posebnu rubriku namijenjenu našim igračima u stranim ligama. Pred Vama je prvi dio, koji se odnosi na razdoblje između petka 08. i nedjelje 10. rujna.

U trećem kolu španjolskog prvenstva Real Madrid bez Luke Modrića te s Mateom Kovačićem, koji je ušao tek u 77. minuti i ostao je bez konkretnog učinka, nije uspio svladati novog prvoligaša Levante. Ivan Rakitić je u pobjedi svoje Barcelone odradio svih 90 minuta te je upisao dvije asistencije, čime je pomogao Blaugrani u odvajanju od Kraljeva na velika četiri boda. Šime Vrsaljko nije bio ni na klupi za pričuve u remiju Atletico Madrida, dok Alen Halilović s Las Palmasom igra danas navečer.

U engleskom prvenstvu naši su ostali bez značajnije minutaže. Dejan Lovren je u teškom porazu od Manchester Cityja cijelu utakmicu proveo na klupi za pričuve, dok je Nikola Vlašić ušao u igru posljednjih deset minuta te tako upisao prve minute u domaćem porazu Evertona.

Danijel Subašić se u nastavku francuske lige nije proslavio sa svojim Monacom te je primio četiri pogotka na gostovanju kod Nice. Ivan Santini je u već u petoj minuti izborio kazneni udarac za svoju momčad, kojeg je i realizirao te tako doveo svoju momčad u vodstvo.

Juventus je s Mariom Mandžukićem u sastavu došao do treće pobjede u talijanskom prvenstvu. Mandžukić je u utakmici zaradio žuti karton zbog udaranja protivnika laktom, imao je jedan udarac na gol te je zamijenjen u 83. minuti utakmice, a Marko Pjaca zbog ozljede nije kandidirao za sastav Stare dame. U visokom porazu Milana kod Lazija od 4:1 Nikola Kalinić je na terenu proveo 34 minute te je uputio jedan udarac na gol, dok je Ivan Vargić svih 90. minuta odgledao sa klupe. Ivan Perišić nastavlja s dobrom formom u Interu te je postigao prekrasan pogodak za potvrdu pobjede svoje momčadi, dok je Marcelo Brozović u igru ušao u 66. minuti te je ukupno imao 26 dodavanja. Milan Badelj je odradio odličan posao u visokoj pobjedi Fiorentine na gostovanju kod Verone te je utakmicu završio s visokim postotkom točnih dodavanja od 93%. Petar Brlek je poraz svoje Genoe kod Udinesea, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, pratio s klupe za pričuve, dok je Stipe Perica ozlijeđen te nije konkurirao za sastav Udinesea.

Kovačev Eintracht stigao je do velike pobjede na gostovanju u Mönchengladbachu, a Ante Rebić igrao je od 51. minute te ostao bez napadačkog učinka. Andrej Kramarić je u pobjedi nad Bayernom od 2:0 upisao asistenciju o kojoj priča pola Europe.

Lovre Kalinić je odradio svih 90 minuta te primio jedan pogodak, dok je Franko Andrijašević ušao u 86. minuti u remiju Genta. Duje Čop je debitirao za Standard te je odradio 90 minuta, ali bez učinka. U ruskom prvenstvu Vedran Ćorluka nije konkurirao za sastav zbog ozlijede. Mario Pašalić je odradio posljednjih 15 minuta u pobjedi svoje momčadi nad Rubinom iz Kazana, dok je Mijo Caktaš za goste odradio 76 minuta utakmice. U nastavku ukrajinske lige Josip Pivarić je odradio dobrih 90 minuta, dok je Domagoj Vida pratio s klupe pobjedu svoje momčadi. Darijo Srna je kapetanski odradio svih 90 minuta u pobjedi Šahtara. Matej Mitrović je za Bešiktaš odradio posljednjih 18 minuta te imao nekoliko dobivenih duela. U derbiju austrijske lige Duje Ćaleta-Car odradio je odličnih 90 minuta, dok je Marin Pongračić bio na klupi za pričuvne igrače.