Juniorska LP: Uvjerljive pobjede Reala, Porta, Tottenhama i Liverpoola, Maribor šokirao Spartak Moskvu!

Odigrane su utakmice prvog kola juniorske nogometne Lige prvaka u skupinama od E do H. U ovom kolu zadovoljni mogu biti domaćini koji su ostvarili pet pobjeda, dok su gosti upisali tri pobjede. U osam odigranih utakmica postignuto je 35 pogodaka, od toga 4,4 po utakmici.

Maribor je na Športnom parku u Lendavi pobijedio Spartak Moskvu 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Tomi Horvat u 50. minuti. Liverpool je na Prenton Parku u Birkenheadu pobijedio Sevillu 4:0. U 23. minuti Curtis Jones doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Pet minuta kasnije Herbie Kane povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Jones je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Conor Masterson u 66. minuti.

Napoli je na trening – igralištu Metalista u Vysokiyju s dva igrača manje pobijedio Šahtar Donjeck 2:1. U 44. minuti Gianluca Gaetano doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 71. minuti Andriy Kulakov izjednačio je rezultat na 1:1. Minutu kasnije Alessio Zerbin donio je pobjedu gostima pogotkom za konačnih 1:2. U 80. minuti napadač gostiju Ciro Palmieri dobio je izravni crveni karton zbog prekršaja nad braničem Šahtara Nazarom Muravskyijem, a u trećoj minuti sudačke nadoknade branič gostujućeg sastava Giuseppe Esposito dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Manchester City je na stadionu Woudestein u Rotterdamu pobijedio Feyenoord 2:0. U 26. minuti Rabbi Matondo doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. Konačnih 0:2 postavio je Edward Francis u 70. minuti.

Monaco je na stadionu Cottaweg u Leipzigu pobijedio Leipzig 4:1. Kod Monaca jedan pogodak postigli su bivši igrač Barcelone B Jordi Mboula, Boris Popović i Moussa Sylla, dok je Kilian Senkbeil postigao autogol. Kod Leipziga jedini pogodak postigao je Erik Majetschak. Porto je na trening – igralištu Formacao Desportiva s igračem manje pobijedio Bešiktaš 5:1. Kod Porta jedan pogodak postigli su Jorge Teixeira, Paulo Estrela, Madi Queta, Diogo Dalot iz kaznenog udarca i Diogo Queirós koji je ujedno postigao autogol. U 74. minuti branič Porta Diogo Leite dobio je izravni crveni karton zbog prekršaja nad veznjakom Bešiktaša Oğuzhanom Akgünom.

Tottenham je na svom trening – centru u Enfieldu pobijedio Borussiju Dortmund 4:0. Dva pogotka postigao je Marcus Edwards, od toga jedan s bijele točke, a jedan pogodak postigli su Keanan Bennetts i Kazaiah Sterling. Real Madrid je na stadionu Alfredo Di Stefano u Madridu nadigrao i uvjerljivo pobijedio APOEL sa čak 10:0. Hat–trick postigli su Dani Gómez i Pedro, od toga je Gómez jedan postigao iz kaznenog udarca, dva pogotka postigao je Baeza Pérez, od toga jedan iz kaznenog udarca, a jedan pogodak postigli su Adri i Gorka Zabarte.

Rezultati 1. kola:

Skupina E: Maribor – Spartak Moskva 1:0 (Horvat 50), Liverpool – Sevilla 4:0 (Jones 23, 45+3, Kane 28, Masterson 66).

Tablica:

1. Liverpool 1 1 0 0 4 0 3
2. Maribor 1 1 0 0 1 0 3
3. Spartak M. 1 0 0 1 0 1 0
4. Sevilla 1 0 0 1 0 4 0

Skupina F: Šahtar Donjeck – Napoli 1:2 (Kulakov 71/Gaetano 44, Zerbin 72), Feyenoord – Manchester City 0:2 (Matondo 26, Francis 70).

Tablica:

1. Man. City 1 1 0 0 2 0 3
2. Napoli 1 1 0 0 2 1 3
3. Šahtar D. 1 0 0 1 1 2 0
4. Feyenoord 1 0 0 1 0 2 0

Skupina G: Leipzig – Monaco 1:4 (Majetschak 88/Mboula 2, Popović 38, Senkbeil 72 – ag, Sylla 73), Porto – Bešiktaš 5:1 (Jorge Teixeira 31, Paulo Estrela 32, Madi Queta 65, Diogo Dalot 70 – 11m, Diogo Queirós 79/Diogo Queirós 39 – ag).

Tablica:

1. Porto 1 1 0 0 5 1 3
2. Monaco 1 1 0 0 4 1 3
3. Leipzig 1 0 0 1 1 4 0
4. Bešiktaš 1 0 0 1 1 5 0

Skupina H: Tottenham – Borussia Dortmund 4:0 (Edwards 4 – 11m, 61, Bennetts 30, Sterling 33), Real Madrid – APOEL 10:0 (Dani Gómez 18, 25, 43 – 11m, Pedro 62, 71, 77, Baeza Pérez 41 – 11m, 83, Adri 32, Zabarte 49).