[VIDEO] Primera: Alaves zabio prvi gol sezone, no Real upisao pobjedu

Real Madrid u šestom kolu španjolske Primere gostovao je na Estadio Mendizorrotza, a protivnik je bio prošlogodišnji finalist Copa del Rey Deportivo Alaves. Momčad Zinedine Zidanea u susret je ušla bez ozlijeđenih Benzeme, Kovačića, Kroosa, Marcela, Valleja i Hernandeza, a na klupi su ostali i Bale i Modrić. Uz dosta problema, Real je pred 19 159 gledatelja pobijedio 2:1 i privremeno skočio na četvrto mjesto.

Već iz prve prilike Kraljevi su poveli. Igrala se deseta minuta kada je Dani Ceballos na sebe navukao trojicu igrača i uz samu stativu zabio za prednost Reala. U 23. minuti Ronaldo je iz slobodnog udarca s 26 metara centrirao, a Ramos glavom pogodio ravno u Pacheca. Četiri minute kasnije Asensio je uputio prizemni centaršut, a Vazquez pucao visoko preko gola.

U 30. minuti nakon kornera Ronaldo je poluvolejom pucao preko gola, a Nacho je minutu kasnije pucao uz samu stativu, no Pacheco je upisao novu obranu. Nakon kornera, Pacheco je obranio i udarac Nacha. U 32. minuti Alaves je uputio prvi udarac prema golu Kraljeva, no Ibaijev pokušaj iz slobodnog udarca s lakoćom je zaustavio Navas.

I onda, u 40. minuti, Burgui je nakon polukontre probio desnu stranu i centrirao, a Manu Garcia glavom zabio prvi gol Alavesa ove sezone i izjednačio na 1:1.

Međutim, samo tri minute kasnije Dani Ceballos iskoristio je pogrešku Pacheca nakon centaršuta i vratio prednost Realu te se na odmor otišlo s vodstvom Kraljeva.

U 75. sekundi nastavka Ronaldo je pogodio stativu, a u 53. minuti pucao je pored gola. Minutu kasnije Isco se našao sam ispred Pacheca, koji mu odličnom paradom brani udarac, a u 63. minuti Ronaldo je pogodio novu stativu.

20 minuta prije kraja Pedraza je mogao izjednačiti, no i on je pogodio stativu, prije nego je Ramos promašio prazan gol u 75. minuti. Pedraza je minutu kasnije pogodio još jednu stativu, a šest minuta prije kraja Pacheco je obranio udarac Vazqueza.

Do kraja susreta nije bilo većih prilika i Alaves je ostao bez bodova. Luka Modrić nije ulazio u igru.

Deportivo Alaves (4-2-3-1)

Pacheco – Vigaray (Ruano 46′), Maripan, Ely, Duarte – Torres, Garcia (40.) – Burgui (Pedraza 66′), Medran, Ibai (Sobrino 81′) – El Haddadi

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Nacho – Ceballos (10., 43.) (Llorente 72′), Casemiro, Isco (Mayoral 90′) – Vazquez, Ronaldo, Asensio

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranoj utakmici Atletico Madrid na Wanda Metropolitano s 2:0 pobijedio Sevillu. U prvoj minuti nastavka Carrasco je krenuo u polukontru, zaobišao golmana i zabio za prednost, a pobjedu je Rojiblancosima potvrdio Antoine Griezmann, koji je u 69. minuti nakon Luisove lopte postavio konačnih 2:0. Šime Vrsaljko nakon višemjesečne stanke vratio se u igru i zaradio žuti karton.