Juniorska LP: Borussia deklasirala Real, Liverpool i Tottenham upisali iznenađujuće poraze

Odigrane su utakmice drugog kola juniorske nogometne Lige prvaka u skupinama od E do H. U ovom kolu zadovoljni mogu biti domaćini koji su ostvarili šest pobjeda i dva remija, dok gosti, uz dva neriješena rezultata, nisu upisali pobjedu. U osam odigranih utakmica postignuto je 28 pogodaka, od toga 3,5 po utakmici.

Spartak Moskva je u Moskvi s igračem više pobijedila Liverpool 2:1. U 18. minuti Adam Lewis doveo je goste u vodstvo od 0:1. Šest minuta kasnije Aleksandr Rudenko izjednačio je rezultat na 1:1. U 57. minuti Rudenko je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za preokret i pobjedu domaćina od 2:1. U 73. minuti branič Liverpoola Conor Masterson dobio je drugi i isključujući crveni karton zbog prekršaja nad napadačem Spartaka Daniilom Lopatinom. Sevilla je na José Ramón Cisneros Palacios u Sevilli pobijedila Maribor 1:0 pogotkom Raresa Gabriela Fluerasa u 30. minuti.

Napoli i Feyenoord su na stadionu Pasquale Ianniello u Frattamaggioreu odigrali 2:2. Domaćini su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 2:0, ali gosti su na kraju uspjeli izjednačiti i osvojiti bod. U 17. minuti Gianluca Gaetano doveo je Napoli u vodstvo od 1:0. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Pio Schiavi povećao je prednost Napolija na 2:0. U 66. minuti Daudè Van Der Kust smanjio je prednost domaćeg sastava na 2:1. Konačnih 2:2 postavio je Lutsharel Geertruida u 90. minuti. Manchester City je na stadionu Mini u Manchesteru pobijedio Šahtar Donjeck 3:1. U 43. minuti Joel Latibeaudiere doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 49. minuti Phil Foden povećao je prednost domaće momčadi na 2:0. Četiri minute poslije Volodymyr Yakimets smanjio je prednost Građana na 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Taylor Richards u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Bešiktaš i Leipzig su na stadionu Sarıyer Yusuf Ziya Öniş odigrali 1:1. U 15. minuti Muhammed Öztürk doveo je Bešiktaš u vodstvo od 1:0. Konačnih 1:1 postavio je Elias Abouchabaka u 36. minuti iz kaznenog udarca. Monaco je na svom stadionu u La Turbiji pobijedio Porto 3:2. Već u četvrtoj minuti bivši igrač Barcelone B Jordi Mboula doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 28. minuti Diogo Dalot promašio je udarac s bijele točke za izjednačenje. Međutim, u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Junior Joao Maleck Robles izjednačio je rezultat na 1:1. U 54. minuti Benoît Badiashile Mukinayi postigao je autogol za preokret i vodstvo gostiju od 1:2. U 78. minuti Adrien Bongiovanni izjednačio je rezultat na 2:2. U 86. minuti Bongiovanni je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 3:2.

APOEL je na stadionu Makarion u Nikoziji pobijedio Tottenham 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Constantinos Karayiannis u 20. minuti. Borussia Dortmund je na treningigralištu Dortmund Brackel u Dortmundu s igračem više pobijedila Real Madrid 5:3. Kod Borussije Dortmund dva pogotka postigli su Hüseyin Bulut i Jacob Bruun Larsen, koji je jedan postigao iz kaznenog udarca, a jedan pogodak postigao je Šveđanin Alexander Isak. Kod Real Madrida jedan pogodak postigli su Miguel Baeza Pérez, Dani Gómez i Martín. U 80. minuti branič Kraljeva Jordi Jair Govea Merlín dobio je izravni crveni karton.

Rezultati 2. kola:

Skupina E: Spartak Moskva – Liverpool 2:1 (Rudenko 24, 57/Lewis 18), Sevilla – Maribor 1:0 (Flueras 30).

Tablica:

1. Liverpool 2 1 0 1 5 2 3
2. Spartak M. 2 1 0 1 2 2 3
3. Maribor 2 1 0 1 1 1 3
4. Sevilla 2 1 0 1 1 4 3

Skupina F: Napoli – Feyenoord 2:2 (Gaetano 17, Schiavi 45+1/Van Der Kust 66, Geertruida 90), Manchester City – Šahtar Donjeck 3:1 (Latibeaudiere 43, Foden 49, Richards 90+4/Yakimets 53).

Tablica:

1. Man. City 2 2 0 0 5 1 6
2. Napoli 2 1 1 0 4 3 4
3. Feyenoord 2 0 1 1 2 4 1
4. Šahtar D. 2 0 0 2 2 5 0

Skupina G: Bešiktaš – Leipzig 1:1 (Muhammed Öztürk 15/Abouchabaka 36 – 11m), Monaco – Porto 3:2 (Mboula 4, Bongiovanni 78, 86/Robles 45+1, Badiashile Mukinayi 54 – ag).

Tablica:

1. Monaco 2 2 0 0 7 3 6
2. Porto 2 1 0 1 7 4 3
3. Leipzig 2 0 1 1 2 5 1
4. Bešiktaš 2 0 1 1 2 6 1

Skupina H: APOEL – Tottenham 1:0 (Karayiannis 23), Borussia Dortmund – Real Madrid 5:3 (Bulut 12, 18, Bruun Larsen 59, 81 – 11m, Isak 85/ Baeza Pérez 27, Dani Gómez 35, Martín 87).