Juniorska LP: Sparta prag i Legia uvjerljivi, remiji susjednih Brodarca i Sutjeske

Odigrano je preostalih sedam prvih utakmica prvog kola kvalifikacija juniorske nogometne Lige prvaka. Zadovoljni mogu biti domaćini koji su ostvarili tri pobjede i dva remija, dok su gosti, uz dva neriješena rezultata, upisali dvije pobjede. U sedam odigranih utakmica postignut je 21 pogodak, od toga 3 gola po utakmici.

Brodarac i Maccabi Haifa su na stadionu Sportskog centra u Staroj Pazovi odigrali 1:1. U 13. minuti Guy Dahan doveo je goste u vodstvo od 0:1. Konačnih 1:1 postavio je Ognjen Mitrović u 90. minuti. U drugoj minuti sudačke nadoknade predstavnik Izraela ostao je s igračem manje. Veznjak Maccabija Mahmoud Jaber dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Međutim, Brodarcu to nije pomoglo da dođe do prednosti, tako da Maccabi može biti zadovoljan.

Sparta Prag je na stadionu Jos Nosbaum u Dudelangeu pobijedila Dudelange 4:0. Već u sedmoj minuti Daniel Mareček doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 35. minuti Vaclav Drchal povećao je prednost Sparte na 0:2. U 65. minuti Drchal je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za 0:3. Konačnih 0:4 postavio je Christian Frýdek u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Liepāja je na stadionu Daugava u Liepaji pobijedila Šahtjor Soligorsk 2:1. Već u šestoj minuti Evgeni Kozel doveo je gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. U 37. minuti Rūdolfs Fogelis izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i pobjedu domaćinu donio je Arturs Smetanovs u 74. minuti pogotkom za konačnih 2:1.

Nitra je na svom stadionu u Nitri s igračem manje pobijedila Shkëndiju 1:0 pogotkom Róberta Koše u 49. minuti. U drugoj minuti sudačke nadoknade Ondrej Vrábel dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Međutim, Shkëndiji to nije pomoglo da dođe do pogotka u gostima, tako da Nitra može biti zadovoljna.

Legia Varšava je na stadionu Kópavogsvöllur u Kopavoguru pobijedila Breidablik 3:1. U 30. minuti Sindri Thor Ingimarsson doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 56. minuti Mikołaj Neuman izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo gostima donio je Kacper Wełniak u 66. minuti pogotkom za 1:2. U 79. minuti Wełniak je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 1:3.

Sutjeska i Budapest Honvéd su na Gradskom stadionu u Nikšiću odigrali 2:2. Gosti su imali vodstvo od 2:0, ali domaćini su na kraju uspjeli izjednačiti. U 20. minuti Ákos Bíró doveo je predstavnika Mađarske u vodstvo od 0:1. U 62. minuti Dávid Stoiacovici povećao je prednost gostiju na 0:2. Šest minuta kasnije Radovan Bećirović smanjio je prednost Budapest Honvéda na 1:2. Konačnih 2:2 postavio je Aleksa Marušić u 72. minuti.

UCD je na stadionu Belfield Bowl u Dublinu pobijedio Molde 2:1. Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. U 13. minuti Leo Oestigaard doveo je predstavnika Norveške u vodstvo od 0:1. U 44. minuti Luka Lovic izjednačio je rezultat na 1:1. Minutu poslije Sean Mcdonald donio je preokret i pobjedu domaćem sastavu od 2:1.

Rezultati preostalih sedam prvih utakmica 1. kola kvalifikacija juniorske nogometne Lige prvaka: Brodarac – Maccabi Haifa 1:1 (Mitrović 90/Dahan 13), Dudelange – Sparta Prag 0:4 (Mareček 7, Drchal 35, 65, Frýdek 90+3), Liepāja – Šahtjor Soligorsk 2:1 (Fogelis 37, Smetanovs 74/Kozel 6), Nitra – Shkëndija 1:0 (Koša 49), Breidablik – Legia Varšava 1:3 (Ingimarsson 30/Neuman 56, Wełniak 66, 79), Sutjeska – Budapest Honvéd 2:2 (Bećirović 68, Marušić 72/Bíró 20, Stoiacovici 62), UCD – Molde 2:1 (Lovic 44, Mcdonald 45/Oestigaard 13).