Fiba Liga prvaka: Periću na početku natjecanja pobjeda nakon tri produžetka

Počelo je natjecanje u Fibinoj Ligi prvaka, a prvo kolo donijelo je pravu dramu u Veneciji, gdje je domaćin nakon čak tri produžetka svladao Banvit.

Natjecanje u Ligi prvaka Estudiantes je otvorio gostujućom pobjedom protiv AEK-a 87:79. Grci su vrlo loše krenuli u utakmicu, nisu mogli skoro ništa obraniti i Estudiantes je na početku susreta imao i 19 poena prednosti. Međutim, u nastavku utakmice domaćin se uspio probuditi, došao je u zadnjoj dionici i na minus jedan, nakon čega ipak nije uspio dovršiti preokret i gosti su slavili.

U gostujućem sastavu Sylven Landesberg upisao je 28 poena i pet skokova, Alec Brown dodao je 24 poena i sedam skokova, a Goran Suton za 19 minuta ubacio je dva poena (1/4 za dva, 0/2 za tri) uz tri skoka. Kod domaćina Delroy James ubacio je 21 poen uz deset skokova, a Dušan Šakota dodao je 16 poena.

Briljantnim drugim poluvremenom Ludwigsburg je stigao do vrlo visoke pobjede protiv PAOK-a 103:70. Apsolutna dominacija Nijemaca u drugom dijelu, koji su na poluvremenu imali tek šest poena prednosti, ali nakon toga bili su puno bolji protivnik i zasluženo slavili.

S po 18 poena najbolji kod Nijemaca bili su Thomas Walkup (osam asistencija) i Elgin Cook (osam skokova). Kod poraženih Kevin Dillard ubacio je 12 poena, Zaras je dodao 11, a Dimitris Katsivelis šest poena uz sedam skokova i sedam asistencija.

Gaziantep je na svom parketu bio bolji od Capo d’Orlanda 82:77. Mogli su Turci i lakše do pobjede, imali su 15 poena prednosti, da bi u završnici dopustili gostima povratak na samo minus dva. Ipak, predvođeni raspoloženim Jurom Balažičem domaćini su uspješno dovršili posao.

Bivši igrač Zagreba Balažič ubacio je 23 poena uz šest skokova i tricu 5/8, dok je Mark Lyons dodao 18 poena i devet asistencija. Kod Orlandine Justin Edwards upisao je 18 poena i pet skokova, Damien Ingles 13 poena, a Arnoldas Kulboka 12 poena uz 13 skokova. Mario Delaš za 16 minuta upisao je četiri poena (2/5 za dva) i šest skokova.