Juniorska LP: Benfica razbila Bayern, Lyon šokirao City, Ajax uvjerljiv protiv AEK-a

Odigrane su prve današnje utakmice.

Odigrana su prva četiri današnja dvoboja prvog kola nove sezone juniorske nogometne Lige prvaka. U četiri odigrana susreta postignuto je 17 pogodaka, od toga 4,25 po utakmici.

Benfica je na trening – igralištu u Seixalu pobijedila Bayern München 3:0. U 14. minuti João Filipe doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Četiri minute kasnije Gonçalo Ramos povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. U 83. minuti João Filipe postigao je svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 3:0. Marin Pudić igrao je do 80. minute za goste.

Ajax je na stadionu De Toekomst u Duivendrechtu nadigrao i uvjerljivo pobijedio AEK 6:0. Za predstavnika Nizozemske jedan pogodak postigli su Nicolas-Gerrit Kühn, Che Nunnely, Victor Jensen, Sontje Hansen, Serginho Dest i Naci Ünüvar iz kaznenog udarca.

Hoffenheim je na trening – igralištu Metalista u Vysokiyju pobijedio Šahtar Donjeck 2:1. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Domenico Alberico je s bijele točke doveo goste u vodstvo od 0:1. U 61. minuti Enes Olgun Tubluk povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. Poraz Ukrajinaca ublažio je Andriy Kulakov u 74. minuti pogotkom za 1:2, što je bio konačan rezultat utakmice.

Lyon je na stadionu Mini u Manchesteru pobijedio Manchester City 4:1. U 18. minuti Paul Devarrewaere doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. Dvije minute poslije Lenny Pintor povećao je prednost gostiju na 0:2. U 57. minuti Felix Nmecha smanjio je prednost gostujuće momčadi na 1:2. Novo povećanje prednosti gostima donio je Mathis Cherki u 86. minuti pogotkom za 1:3. Minutu kasnije Cédric Augarreau postavio je konačnih 1:4.

Rezultati 1. kola juniorske nogometne Lige prvaka:

Skupina E:

Benfica – Bayern München 3:0 (João Filipe 14, 83, Gonçalo Ramos 18)

Ajax – AEK 6:0 (Nicolas-Gerrit Kühn 6, Che Nunnely 26, Victor Jensen 34, Sontje Hansen 66, Serginho Dest 67, Naci Ünüvar 84 – 11m)

Tablica:

1. Ajax 1 1 0 0 6 0 3
2. Benfica 1 1 0 0 3 0 3
3. Bayern M. 1 0 0 1 0 3 0
4. AEK 1 0 0 1 0 6 0

Skupina F:

Šahtar Donjeck – Hoffenheim 1:2 (Andriy Kulakov 74/Domenico Alberico 45+1 – 11m, Enes Olgun Tubluk 61)

Manchester City – Lyon 1:4 (Felix Nmecha 57/Paul Devarrewaere 18, Lenny Pintor 20, Mathis Cherki 86, Cédric Augarreau 87)