Juniorska LP: Real uvjerljiv protiv Rome, Juventus i United do gostujućih pobjeda

Odigrane su i preostale utakmice.

Odigrana su preostala četiri današnja dvoboja prvog kola nove sezone juniorske nogometne Lige prvaka. U četiri odigrana susreta postignuto je 10 pogodaka, od toga 2,5 po utakmici.

Viktoria Plzeň i CSKA Moskva su na trening – igralištu u Přešticama odigrali 1:1 i podijelili bodove. U 42. minuti Danila Yanov doveo je goste u vodstvo od 0:1. Konačnih 1:1 postavio je Tomáš Kepl u 66. minuti iz kaznenog udarca.

Real Madrid je na stadionu Alfredo Di Stefano u Madridu pobijedio Romu 3:1. U 14. minuti Pedro je doveo domaćina u vodstvo od 1:0. U 30. minuti Rodrigo Antonio Rodrigues povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. U 53. minuti Francisco García postigao je pogodak za 3:0. Konačnih 3:1 postavio je Gianmarco Cangiano u 71. minuti.

Juventus je na stadionu Antonio Puchades u Valenciji pobijedio Valenciju 1:0. Pogodak za pobjedu i tri boda postigao je Elia Petrelli u 70. minuti.

Manchester United je na igralištu Sportskog parka Wyler u Bernu pobijedio Young Boys 2:1, iako je bio u rezultatskom zaostatku. U 15. minuti Jan Kronig je s bijele točke doveo domaću momčad u vodstvo od 1:0. Šest minuta kasnije Mason Greenwood izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i pobjedu gostima donio je Angel Gomes u trećoj minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca.

U osam odigranih utakmica prvog kola postignuto je 27 pogodaka, od toga 3,4 po utakmici.

Rezultati 1. kola juniorske nogometne Lige prvaka:

Skupina G:

Viktoria Plzeň – CSKA Moskva 1:1 (Tomáš Kepl 66 – 11m/Danila Yanov 42)

Real Madrid – Roma 3:1 (Pedro 14, Rodrigo Antonio Rodrigues 30, Francisco García 53/Gianmarco Cangiano 71)

Tablica:

1. Real M. 1 1 0 0 3 1 3
2. Viktoria P. 1 0 1 0 1 1 1
3. CSKA M. 1 0 1 0 1 1 1
4. Roma 1 0 0 1 1 3 0

Skupina H:

Valencia – Juventus 0:1 (Elia Petrelli 70)

Young Boys – Manchester United 1:2 (Jan Kronig 15 – 11m/Mason Greenwood 21, Angel Gomes 90+3 – 11m)