Juniorska LP: Lyon i Real sigurni, Hoffenheim šokirao Manchester City

Odigrane su prve današnje utakmice.

Odigrana su prva četiri dvoboja drugog kola juniorske nogometne Lige prvaka. U četiri odigrana susreta postignut je 21 pogodak, od toga 5,25 po utakmici.

Hoffenheim je na stadionu Dietmar-Hopp u Hoffenheimu pobijedio Manchester City 5:2. Kod domaćina dva pogotka postigao je Benedikt Landwehr, a jedan pogodak postigli su Enes Olgun Tubluk, David Otto i Ilay Eliyau Elmkies. Kod gostiju jedan pogodak postigli su Ian Carlo Poveda i Rabbi Matondo.

Lyon je na svom trening – igralištu u Decinesu s igračem više pobijedio Šahtar Donjeck 2:0. U 15. minuti Yaya Adam Soumare doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 66. minuti gosti su ostali s igračem manje. Valeriy Bondar dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Dvije minute kasnije Lenny Pintor postavio je konačnih 2:0.

Real Madrid je na stadionu Oktyabr u Moskvi pobijedio CSKA Moskvu 4:1. Već u trećoj minuti Alberto je doveo goste u vodstvo od 0:1. U 21. minuti Alberto je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za povećanje prednosti gostujućeg sastava na 0:2. Devet minuta kasnije Vitali Zhironkin smanjio je prednost gostiju na 1:2. Novo povećanje prednosti gostima donio je Alberto u 45. minuti pogotkom za 1:3. Alberto je ujedno postigao hat – trick na susretu. Konačnih 1:4 postavio je Rodrigo Antonio Rodrigues u 58. minuti.

Viktoria Plzeň je na stadionu Tre Fontane u Rimu s igračem manje pobijedila Romu 4:3, iako je bila u rezultatskom zaostatku. U 13. minuti Pier Luigi Simonetti doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Osam minuta poslije Václav Míka izjednačio je rezultat na 1:1. Novo vodstvo domaćinima donio je Devid Eugene Bouah u 48. minuti pogotkom za 2:1. Dvije minute kasnije Ludovico D’Orazio povećao je prednost domaćeg sastava na 3:1 i činilo se da je utakmica riješena. Međutim, uslijedio je preokret. U 62. minuti Tomáš Kepl smanjio je prednost Rome na 3:2. Deset minuta poslije Lukáš Pihrt izjednačio je rezultat na 3:3. U 80. minuti gostujuća momčad ostala je s igračem manje. Václav Svoboda dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. U 90. minuti Kepl je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za preokret i pobjedu Viktorije od 3:4.

Rezultati 2. kola juniorske nogometne Lige prvaka:

Skupina F:

Hoffenheim – Manchester City 5:2 (Enes Olgun Tubluk 4, David Otto 7, Benedikt Landwehr 73, 90+5, Ilay Eliyau Elmkies 90+2/Ian Carlo Poveda 24, Rabbi Matondo 63)

Lyon – Šahtar Donjeck 2:0 (Yaya Adam Soumare 15, Lenny Pintor 68)

Tablica:

1. Lyon 2 2 0 0 6 1 6
2. Hoffenheim 2 2 0 0 7 3 6
3. Šahtar D. 2 0 0 2 1 4 0
4. Man. City 2 0 0 2 3 9 0

Skupina G:

CSKA Moskva – Real Madrid 1:4 (Vitali Zhironkin 30/Alberto 3, 21, 45, Rodrigo Antonio Rodrigues 58)

Roma – Viktoria Plzeň 3:4 (Pier Luigi Simonetti 13, Devid Eugene Bouah 48, Ludovico D’Orazio 50/Václav Míka 21, Tomáš Kepl 62, 90, Lukáš Pihrt 72)