Juniorska LP: Remi Bayerna i Ajaxa, Juventus i Manchester United sigurni

Zaključene su današnje utakmice.

Odigrana su preostala četiri dvoboja drugog kola juniorske nogometne Lige prvaka. U četiri odigrana susreta postignuto je 15 pogodaka, od toga 3,75 po utakmici.

Bayern München i Ajax su na trening – igralištu Bayerna u Münchenu odigrali 2:2 i podijelili bodove. Već u drugoj minuti Noa Lang doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 59. minuti Lars Lukas Mai izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo domaćinima donio je Meritan Shabani u 70. minuti pogotkom za 2:1. Konačnih 2:2 postavio je Sven Botman u 90. minuti. Vrijedi spomenuti kako je u 76. minuti u igru za Bayern ušao Marin Pudić.

Benfica je na stadionu Georgios Kamaras u Ateni pobijedila AEK 3:1. Sva četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Već u osmoj minuti Nuno Santos doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 27. minuti Foivos Mpotos izjednačio je rezultat na 1:1. Četiri minute kasnije Nuno Santos donio je novo vodstvo gostima pogotkom za 1:2. Nuno Santos je ujedno postigao svoj drugi pogodak na susretu. Konačnih 1:3 postavio je Umaro Embaló u 38. minuti.

Juventus je na svom – trening igralištu u Torinu pobijedio Young Boys 2:1. Zanimljivo, sva tri pogotka zabili su domaći igrači. Već u devetoj minuti Joao Pedro Pereira Serrao doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 67. minuti Pablo Moreno Taboada povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. U 87. minuti Matteo Anzolin postigao je autogol za konačnih 2:1.

Manchester United je na svom trening – igralištu u Leighu pobijedio Valenciju 4:0. U 30. minuti Joshua Bohui doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 50. minuti Mason Greenwood povećao je prednost domaćina na 2:0. U 61. minuti Tahith Chong postigao je pogodak za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Millen Baars u 83. minuti.

U osam odigranih utakmica drugog kola postignuto je 36 pogodaka, od toga 4,5 po utakmici.

Rezultati 2. kola juniorske nogometne Lige prvaka:

Skupina E:

Bayern München – Ajax 2:2 (Lars Lukas Mai 59, Meritan Shabani 70/Noa Lang 2, Sven Botman 90)

AEK – Benfica 1:3 (Foivos Mpotos 27/Nuno Santos 8, 31, Umaro Embaló 38)

Tablica:

1. Benfica 2 2 0 0 6 1 6
2. Ajax 2 1 1 0 8 2 4
3. Bayern M. 2 0 1 1 2 5 1
4. AEK 2 0 0 2 1 9 0

Skupina H:

Juventus – Young Boys 2:1 (Joao Pedro Pereira Serrao 9, Pablo Moreno Taboada 67/Matteo Anzolin 87 – ag)

Manchester United – Valencia 4:0 (Joshua Bohui 30, Mason Greenwood 50, Tahith Chong 61, Millen Baars 83)