Juniorska LP: Montpellier razbio Žilinu, težak poraz Maribora, Skandinavci sigurni

Odigrane su i posljednje utakmice prvog kola.

Odigrano je preostalih osam prvih dvoboja prvog kola kvalifikacija juniorske nogometne Lige prvaka. U osam odigranih susreta postignuta su 24 pogotka, od toga 3 gola po utakmici. Vrijedi izdvojiti pobjede Elfsborga, PAOK – a i Midtjyllanda protiv KR – a, AEL – a odnosno Bohemiansa te remi na utakmici Altinordu – HJK.

Elfsborg je na stadionu KR-völlur u Reykjaviku pobijedio KR 2:1. U 39. minuti Tim Stålheden doveo je goste u vodstvo od 0:1. Pet minuta kasnije Kristinn Daníel Kristinsson izjednačio je rezultat na 1:1. U 70. minuti Hjalti Sigurðsson postigao je autogol za pobjedu gostiju od 1:2.

PAOK je na stadionu Tsirion u Limassolu s igračem više pobijedio AEL 2:1. U 29. minuti Giannis Gerolemou doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Dvije minute poslije Elissaios Andreou postigao je autogol za izjednačenje rezultata na 1:1. Preokret i vodstvo gostima donio je Theodoros Pournaras u 51. minuti pogotkom za 1:2. U 85. minuti domaći sastav ostao je s igračem manje. Andreou je dobio drugi žuti i isključujući crveni karton. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Altinordu i HJK su na stadionu Bornova u Izmiru odigrali 1:1, s tim da su domaćini završili dvoboj s igračem manje. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 56. minuti Berkay Görmez je iz kaznenog udarca doveo domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 66. minuti Aykut Çolakoğlu dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Konačnih 1:1 postavio je Tommi Jäntti u 86. minuti.

Midtjylland je na Herning Areni u Herningu pobijedio Bohemians 2:1. U 27. minuti Oliver Sørensen Jensen doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 75. minuti Casper Tengstedt povećao je prednost predstavnika Danske na 2:0. Dvije minute kasnije Steven Nolan postavio je konačnih 2:1.

Rezultati preostalih osam prvih utakmica 1. kola juniorske nogometne Lige prvaka:

Sigma – Maribor 4:1 (Michal Galus 37, Ondřej Zmrzlý 55, Jakub Matoušek 61, Tomáš Zlatohlávek 62/Nino Žugelj 42)

KR – Elfsborg 1:2 (Kristinn Daníel Kristinsson 44/Tim Stålheden 39, Hjalti Sigurðsson 70 – ag)

AEL – PAOK 1:2 (Giannis Gerolemou 29/Elissaios Andreou 31 – ag, Theodoros Pournaras 51)

Anderlecht – Admira 0:0

Altinordu – HJK 1:1 (Berkay Görmez 56 – 11m/Tommi Jäntti 86)

Midtjylland – Bohemians 2:1 (Oliver Sørensen Jensen 27, Casper Tengstedt 75/Steven Nolan 77)

Hertha – Lech 2:0 (Ruwen Werthmüller 31, Ngankam Jessic Ngankam 89 – 11m)

Žilina – Montpellier 1:5 (Ján Bernát 63/Yanis Ammour 14, 53, Jean Vercruysse 42, Amir Adouyev 44, Thibault Vargas 81)