2.HNL: B momčad Osijeka pobjedom zaključila kolo, Šibenik iskoristio težak kiks Varaždina

11 golova postignuto je u 7 susreta.

Jučer je Osijekova druga momčad pobjedom od 2:0 zaključila 11. kolo 2. Hrvatske nogometne lige, a zanimljivo je da nijedna utakmica nije završila podjelom bodova, a još je veće iznenađenje da je u svakoj utakmici samo jedna momčad zabila gol.

Po jedan pogodak bio je dovoljan drugim momčadima Dinama i Hajduka za nova tri boda koja ih drže visoko na tablici. Dinamo II golom Endrija Cekicija slavio je protiv Međimurja i preuzeo vrh drugoligaške karavane, a Hajduk II slomio je otpor Sesveta minutu prije kraja utakmice golom Ivana Prtajina.

Lučko i Dugopolje bili su duplo ekikasniji, pa su svoje goste ispratili kući praznih ruku i sa dva pogotka u mreži. Solin je kod naplatnih kućica prvi puta kapitulirao u 40. minuti golom Marina Roglića, a konačnu pobjedu u 71. minuti potvrdio je Nikica Filipović. Dugopolje je dugo lomilo otpor gostiju iz Bijelog Brda, a slomio ga je Krstulović-Opara u 66. minuti susreta. Potvrdu pobjede potpisao je u 81. minuti Živković.

Varaždin je doživio težak udarac pred više od 1000 svojih navijača. Šokirao ga je blitzkriegom do ovog kola posljednjeplasirani Hrvatski Dragovoljac koji je s ova tri neočekivana boda izašao iz zone za ispadanje. Josip Ćorić u 61. i Tomislav Havojić dvije minute kasnije donijeli su važnu pobjedu Crnim ratnicima.

Kiks Varaždinaca iskoristio je Šibenik i smjestio se na drugo mjesto iza Dinama, ali s obzirom da Dinamo ne može hijerarhijski napredovati, Šibenik je postao prvi pretendent na prvoligaško društvo. Vrijednu pobjedu u Kustošiji donio je 17- godišnji dragulj Marko Bulat.

Priključak za vrhom izgubili su Zadrani porazom u Osijeku. Marin je nakon pola sata igre donioprednost domaćinu, a tri boda potvrdio je Albanac Mirlind Daku duboko u sudačkoj nadoknadi susreta.